Lekkoatletyka: Rekordy zawodników Piasta Głogów

0
639

To był udany start dla lekkoatletów Piasta Głogów. Podczas trzynastego Memoriału im. Edwarda Listosa we Wrocławiu wystartowała trójka głogowskich zawodników i każdy z nich miał powody do zadowolenia. W biegu na 100 metrów życiowy rekord pobiła Natalia Węgrzyn, natomiast dobre wyniki odnotowali dodatkowo Adrian Rosiński oraz Bartosz Szymczak.

XIII Memoriał im. Edwarda Listosa odbywał się przy niezbyt korzystnej aurze. Fatalne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak Natalii Węgrzyn w poprawieniu rekordu życiowego. Biegaczka Piasta Głogów uporała się ze 100 metrami w czasie 12 sekund i 84 setne i był to jej najlepszy oficjalny wynik w karierze. – „Natalia na 100m uzyskała swój najlepszy oficjalny wynik w karierze 12,84s. Biegła w chłodzie i ulewnym deszczu” – skomentował jej trener, Przemysław Bielawa.

Z dobrymi wynikami wrócili z Wrocławia także Adrian Rosiński i Bartosz Szymczak. Pierwszy ze wspomnianych również wystartował na dystansie 100 metrów. Specjalizujący się w biegach na 400 metrów zawodnik ukończył swoją konkurencję z czasem poniżej 12 sekund. Bartosz Szymczak po raz drugi w tym sezonie startował w biegu na 800 metrów i poprawił swój najlepszy rezultat o 2,5 sekundy. Jego obecny rekord życiowy wynosi 2 minuty, 2 sekundy i 15 setnych.

– „Na tym samym dystansie (100 m) wystartował Adrian Rosiński, który specjalizuje się w biegu na 400m. Po raz pierwszy na oficjalnych zawodach uzyskał wynik poniżej 12 sekund. Myślę, że ta dwójka sprinterów (Natalia Węgrzyn i Adrian Rosiński) przy korzystniejszych warunkach pokusi się o jeszcze lepsze wyniki” – dodał trener głogowskich lekkoatletów.

Memoriał im. Edwarda Listosa odbywał się już po raz trzynasty. Jest to już stała impreza w kalendarzu lekkoatletycznych zawodów i kończy ona pierwszą część dolnośląskiego sezonu. Doktor Edward Listos był szkoleniowcem sporej grupy uczących się i studiujących we Wrocławiu biegaczek i biegaczy na przestrzeni trzech lekkoatletycznych pokoleń. Po zakończeniu kariery zawodniczej, doktoryzował się na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i zdobył tytuł trenera klasy mistrzowskiej. Był trenerem kadry juniorów oraz seniorów w biegach średnich. Zmarł 17 sierpnia 2000 roku w wieku 56 lat, niespełna miesiąc przed Igrzyskami Olimpijskimi w Sydney.

Lekkoatletom Piasta Głogów gratulujemy dobrych startów we Wrocławiu i życzymy jak najlepszych wyników w nadchodzących zawodach oraz kolejnych życiowych rekordów. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.