Sucha Górna: Plateau z utworami Grechuty wystąpi w parku

0
645
2015-06-18 Sucha Górna: Plateau z utworami Grechuty wystąpi w parku

W najbliższą niedzielę 21 czerwca w Suchej Górnej szykuje się nie lada gratka dla miłośników twórczości Marka Grechuty i poezji śpiewanej. Od godziny 16 w tamtejszym parku rozpocznie się piknik, a wieczorem wystąpi zespół Plateau.

Wszystko za sprawą inicjatywy Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie, który po raz kolejny organizuje imprezę pod nazwą „Lekkie, Letnie Śpiewanie”. Tym razem za miejsce spotkania wybrano Suchą Górną i urokliwy park przy tamtejszym pałacu. Piknik dla miłośników poezji śpiewanej będzie bardzo integracyjny, a organizatorzy zapraszają do zabrania ze sobą koców i koszy piknikowych. Na scenie wystąpią młodzi wykonawcy prezentujący utwory z kręgu poezji śpiewanej. W parku równolegle będzie się odbywał plener malarski, a także odbędą się zabawy z animatorem. WOK w Sobinie zachęca, by zabrać ze sobą gitary i inne instrumenty, na których będzie można zagrać później przy wspólnym ognisku.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Plateau, który powstał piętnaście lat temu. Na koncie grupy jest ponad pół tysiąca koncertów i cztery albumy. W 2011 roku wydali krążek pod tytułem „Projekt Grechuta” – z utworami artysty w nowych, odważnych aranżacjach, które zaprezentują podczas niedzielnej imprezy. Zespół zagrają nie tylko utwory Marka Grechuty, ale także autorskie kompozycje, które powstają poprzez połączenie gitarowych brzmień z najlepszymi tradycjami piosenki poetyckiej.

„Lekkie, Letnie Śpiewanie” to doskonałą propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia i wieczoru w miłej atmosferze z poezją śpiewaną w tle. Organizatorzy zapraszają uzdolnionych miłośników tego rodzaju muzyki, którzy lubią i potrafią śpiewać oraz grać na instrumentach do zaprezentowania swojej twórczości podczas imprezy. Wszelkie informacje odnośnie imprezy oraz zgłoszenia można uzyskać kontaktując się z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Sobinie osobiście, bądź telefonicznie – 76 844 04 43 oraz na plakatach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.