Głogów: Nowa trasa przy ul. Rudnowskiej

0
550
1025-05-19-ulica rudnowska głogów

Nowa trasa dla pieszych i rowerzystów powstanie w okolicach ul. Rudnowskiej. Jej utworzenie związane jest z remontem wiaduktu nad przejazdem kolejowym. Prace nad nowym szlakiem komunikacyjnym rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

Wiadukt nad przejazdem kolejowym będzie całkowicie rozebrany i wybudowany od podstaw. Prace zacząć się mają już lipcu. Rozpoczęcie prac remontowych planowane jest na lipiec. Na czas robót ulica Rudnowska będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Nowa trasa dla pieszych i rowerów przebiegać będzie od ul. Rudnowskiej, potem ul. Portową, następnie ścieżką wzdłuż torów kolejowych i przejściem pod torami na drugą stronę ulicy lub parkiem w kierunku do centrum i do ulicy Ułanów Polskich – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa ds. kontaktów społecznych. – Prace polegać będą na wykonaniu nowego ciągu pieszo-jezdnego, ułożeniu krawężników chodnikowych i wysypaniu ciągu mieszanką piaskowo-żwirową.

2016-06-17 Głogów Nowa trasa przy ul Rudnowskiej

Nowa trasa nie będzie rozwiązaniem tylko tymczasowym. Stanie się początkiem ciągu komunikacyjnego, wykorzystywanego także po zakończeniu prac remontowych na ul. Rudnowskiej. Planowane jest poprowadzenie szlaku dalej alejką wzdłuż strumyka Sępolno aż do ul. Piastowskiej. Ten fragment szlaku zostanie utwardzony. Skorzystaja na tym osoby, które w tej okolicy biegają lub uprawiaja nordic walking. Będzie można również poruszać się tamtędy na rowerze. Warunki do czynnej rekreacji znacznie się poprawią.

Większość robót przy nowym ciągu wykonane będzie metodą gospodarczą. Zatrudnieni zostaną więźniowie z Zakładu Karnego, którzy pracują na rzecz miasta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.