Chocianów: Będzie nowe boisko

0
548
2015-06-24 Polkowice: Pozyskano dofinansowanie na budowę ulicy Fabrycznej

Ruszyła budowa nowoczesnego kompleksu sportowego przy Zespole Szkół w Chocianowie. Inwestycja pochłonie ok. 1 miliona złotych, a 75 tysięcy starostwo pozyskało od Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Przy szkole powstanie kompleksowy obiekt sportowy, w skład którego wejdzie boisko z syntetyczną nawierzchnią o wymiarach 22 na 24 metry, a w nim boisko do piłki ręcznej, kort tenisowy, boisko do badmintona i siatkówki. Dodatkowo wybudowane zostaną bieżnie sprinterskie, skocznia w dal i do trójskoku, a także rzutnia do pchnięcia kulą. Zamontowane zostaną piłkochwyty, trybuny oraz 5 masztów flagowych, a cały teren będzie oświetlony.

Urząd Marszałkowski dofinansował projekt w ramach programu “Dolny Śląsk dla królowej sportu” w kwocie 75 tysięcy złotych, reszta inwestycji zostanie sfinansowana z kasy powiatu polkowickiego.

Nowo powstający obiekt sportowy będzie ściśle zintegrowany ze szkołą, stąd takie, a nie inne rozmieszczenie poszczególnych zespołów funkcjonalnych boiska. Jednak będzie służył nie tylko uczniom Zespołu Szkół w Chocianowie, ale będzie ogólnodostępny także dla wszystkich mieszkańców.

Prace nad boiskiem, z uwagi na teren, na którym obiekt powstaje, zostały zapoczątkowane od zaprojektowania nowego systemu kanalizacyjno-drenarskiego i wykonania odwodnienia. Zakończenie prac jest przewidywane na jesień 2015 roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.