Głogowianin zatrzymany za narkotyki

0
677
2015-06-13 Areszt za narkotyki @Komenda Powiatowa Policji w Głogowie (fot. KPP w Głogowie)

405 porcji marihuany oraz 292 „działki” amfetaminy nie trafią na narkotykowy rynek. Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 23-letniego mieszkańca Głogowa, w którego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości narkotyków oraz narzędzia do ich porcjowania.

Do zatrzymania doszło 9 czerwca podczas realizacji przez policjantów sprawy operacyjnej. 23-latek narkotyki „na handel” trzymał w domu. W czasie przeszukania mieszkania i innych pomieszczeń policjanci znaleźli wiele środków odurzających i substancji psychotropowych, a także przedmioty świadczące o tym, że przygotowywał się do wprowadzenia narkotyków na rynek.

 Znaleziono m.in. wagę elektroniczną, słoiki, a w tych słoikach zawartość w postaci suszu roślinnego marihuany oraz amfetaminy. Już wstępne badania testerami narkotykowymi potwierdziły że mamy tutaj do czynienia z substancjami zabronionymi. – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. – 23-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przygotowanie się do ich wprowadzenia do obrotu.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 23-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.