Szkolne zmagania piłkarskie dla Wyżykowskiego

0
648

W środę na boisku Chrobry Głogów S.A. odbyła się ósma edycja piłkarskiego turnieju szkół średnich Euro Cup o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych. W zawodach wzięło udział sześć zespołów, a pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego.

Piłkarski turniej szkół średnich Euro Cup rozgrywano już po raz ósmy. W poprzednim roku najlepsza z grona głogowskich szkół okazała się drużyna wystawiona przez Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych. W tym roku stanęła więc ona przez trudnym zadaniem, jakim była obrona wywalczonego dwanaście miesięcy temu pucharu.

Boiskowa rywalizacja stała na wysokim poziomie i przyniosła wiele emocji. Wielka w tym zasługa samych zawodników, których spory procent trenuje na co dzień w drużynach Chrobrego Głogów. W kadrze zwycięskiego Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego znalazł się m.in. Michał Bednarski, który w ubiegły weekend strzelił bramkę w pierwszoligowych derbach z Miedzią Legnica czy Maciej Rybak i Damian Tyźlik, którzy również trenowali z pierwszym zespołem pomarańczowo-czarnych. Na boisku nie było więc niespodzianki i faworyzowany Wyżykowski okazał się najlepszy, a dodatkowo jego zawodnicy zostali nagrodzeni indywidualnie.

Drugie miejsce w turnieju przypadło Zespołowi Szkół Samochodowych i Budowlanych, natomiast trzeci był Zespół Szkół Politechnicznych. Dalsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące, a stawkę zamknęły Zespoły Szkół Ekonomicznych oraz Przyrodniczych.

„Co roku nasz turniej cieszy się dużą popularnością” – komentował główny prowadzący, nauczyciel ZSSiB, a zarazem jeden z trenerów w Chrobrym Paweł Rząsa. – „Impreza została wpisana do punktacji Szkolnego Związku Sportowego co niewątpliwie podniosło jego rangę. Same spotkania były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Dziękuję młodzieży za wspaniałą zabawę, a sponsorom za wartościowe nagrody. Za rok na pewno odbędzie się dziewiąta edycja, o którą już dziś wszyscy pytali” – dodał.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pucharami oraz sprzętem sportowym. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Głogowie, Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, Szkolny Związek Sportowy, Chrobry Głogów S.A. oraz KGHM Polska Miedź.

Klasyfikacja końcowa:
1. Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego
2. Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych
3. Zespół Szkół Politechnicznych
4. I Liceum Ogólnokształcące
5. Zespół Szkół Ekonomicznych
6. Zespół Szkół Przyrodniczych

Puchar Fair Play: Zespół Szkół Przyrodniczych
Najlepszy zawodnik: Damian Delestowicz
Najlepszy bramkarz: Damian Kowalski
Król strzelców: Kamil Łętkowski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.