Motocross: Marcin Wójcik najszybszy w Ostrowie Wielkopolskim

0
990
zdjęcie 2014-10-23-tor motocrossowy@Gaworzyce-num

Marcin Wójcik z KS KMP Polkowice zwyciężył V rundę Motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w klasie MX1C. Zawody odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim i startowało w nich liczne grono zawodników polkowickiego klubu.

Marcin Wójcik potwierdził tym samym swoją wysoką formę i umiejętności, które klasyfikują go w gronie najlepszych zawodników w kraju. Udany występ ma za sobą również Dariusz Przybysz. Doświadczony zawodnik zajął drugie miejsce w klasie MX Masters.

W klasie MX1C, którą zwyciężył Marcin Wójcik, startowało też kilku innych reprezentantów KS KMP Polkowice. Ósme miejsce z Ostrowa Wielkopolskiego przywiózł Wojciech Wyrzykowski, czternasty był Daniel Bortniak, natomiast osiemnasty Tomasz Kupaj. W klasie MX Masters, w której drugie miejsce wywalczył Dariusz Przybysz, siedemnaste miejsce przypadło Piotrowi Izydorczykowi.

Zawodnicy polkowickiego klubu motocrossowego rywalizowali także w innych klasach, jednak tam osiągali nieco gorsze wyniki. Ósmą lokatę w klasie MX2C wywalczył Roman Oraczewski, a dwudziesty dziewiąty był jego klubowy kolega, Robert Kempa. Rywalizację MX65 zakończył na szóstym miejscu Mikołaj Kupaj, a jedno miejsce za nim sklasyfikowany został Filip Rosiński. W klasie MX85 dobry start zaliczył Maciej Przybysz, który wrócił z Ostrowa Wielkopolskiego z piątym miejscem.

W czołówce wyścigu MX2 Junior znaleźli się natomiast Emil Przystupa oraz Adam Czarnecki. Pierwszy z nich ukończył zawody na wysokim, czwartym miejscu, a drugi z wymienionych uplasował się dwie lokaty niżej. Dziewiąte miejsce przypadło Damianowi Azminowi, siedemnaste Kacprowi Kwasowi, a dwudzieste Przemysławowi Herejczakowi. Swoją reprezentantkę KS KMP Polkowice miał również w wyścigu kobiet. W klasie MX dziesiąte miejsce wywalczyła Monika Fryc.

Start w V rundzie Motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej był kolejnym udanym dla zawodników polkowickiego klubu w ostatnim czasie. Największe powody do zadowolenia mają Marcin Wójcik i Dariusz Przybysz. Doświadczeni zawodnicy udowodnili tym samym, że należą do krajowej czołówki. Wszystkim zawodnikom KS KMP Polkowice życzymy udanych startów w nadchodzących zawodach.

Miejsca zawodników KS KMP Polkowice:

MX1C

1. Marcin Wójcik
8. Wojciech Wyrzykowski
14. Daniel Bortniak
18. Tomasz Kupaj

MX2C

8. Roman Oraczewski
29. Robert Kempa

MX65

6. Mikołaj Kupaj
7. Filip Rosiński

MX85

5. Maciej Przybysz

MX2 Junior

4. Emil Przystupa
6. Adam Czarnecki
9. Damian Azmin
17. Kacper Kwas
20. Przemysław Herejczak

MX Kobiet

10. Monika Fryc

MX Masters

2. Dariusz Przybysz
17. Piotr Izydorczyk

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.