Dwa tysiące flag Polkowic dla polkowiczan

0
532
2015-06-11 Dwa tysiące flag Polkowic dla polkowiczan
flaga polkowic

Jeszcze tylko przez dwa dni można w Urzędzie Gminy bezpłatnie odebrać flagę miasta, by powiewała podczas 13 i 14 czerwca w czasie Dni Polkowic. A czy mieszkańcy wiedzą, co oznaczają kolory na ich fladze?

W najbliższy weekend Polkowice będą obchodzić hucznie święto swojego miasta, przybędzie wielu gości, więc to idealny czas na pokazanie przez polkowiczan przywiązania do miejsca, w którym mieszkają. Z inicjatywą rozprowadzania flag wyszedł sam włodarz miasta. — Zamanifestujmy nasz lokalny patriotyzm przez wywieszenie flagi, bądź przyniesienie jej do Centrum Piknikowego. — zachęca burmistrz Polkowic Wiesław Wabik.

Flagi czekają na odbiór w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Zewnętrznych przy ul. Rynek 2, w pokoju numer 8 w godzinach pracy urzędu. W czwartek od 7.30 do 15.30, natomiast w piątek od 7.30 do 14. Jedna osoba może odebrać tylko jedną sztukę.

A jak czytać flagę? Polkowicka flaga składa się z czterech poziomych pasów: od góry szerszy pas żółty (symbolizuje szlachetność, życzliwość, ale też złoto i światło); wąski biały (symbol czystości, uczciwości, szczerości, srebra i wody); wąski niebieski (oznaczający lojalność, wierność, powietrze oraz miedź); szerszy pas na dole koloru czerwonego (symbolizujący odwagę, poświęcenie, żelazo i ogień). Swoim kształtem przypomina flagi Legnickiego Pola oraz województwa lubuskiego, przy czym na nich widnieje herb. Nauką zajmującą się flagami i chorągwiami jest weksylologia – dyscyplina pomocnicza historii.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.