Głogowskie muzeum ma nową stronę www

0
435
2015-06-09 Głogowskie Muzeum ma nową strone www
MAH

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie od kilku dni ma nową stronę internetową. Nowoczesna i funkcjonalna witryna WWW zastąpiła już wysłużoną  internetową wizytówkę instytucji. Zmienił się nie tylko wygląd strony internetowej, lecz także jej adres. Teraz muzeum w sieci można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę www.muzeum.glogow.pl.

Pomysł stworzenia nowej strony internetowej głogowskiego muzeum zrodził się jeszcze w ubiegłym roku. W tym roku został zrealizowany – informują pracownicy muzeum – Nowa witryna opracowana została w ramach projektu Polska Akademia Dostępności, który realizowany jest Fundację Widzialni oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Z nowej strony internetowej muzeum będą mogły teraz bez przeszkód korzystać osoby słabowidzące. Bez problemu można na niej powiększyć litery lub kontrast, co podniesie komfort korzystania z  witryny.

Nowa strona internetowa muzeum ma również swoją wersję na urządzenia mobilne. Dzięki temu dużo łatwiej można się na niej poruszać, korzystając z telefonów komórkowych lub tabletów.

Na stronie znajdują się na bieżąco aktualizowane wszystkie najważniejsze informacje dotyczące muzeum, wystaw, które można obejrzeć, wydarzeń, działalności edukacyjnej instytucji. Zawiera także dane na temat funkcjonowania biblioteki i Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego.

Witryna wciąż jest rozbudowywana i wzbogacana o nowe treści. Stara strona nie zwiera już najbardziej aktualnych informacji, ale jeszcze wciąż można z niej korzystać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.