Dni Polkowic 2015 – zaczęło się wielkie odliczanie

0
600
2015-06-08 dni polkowic 2015 ropoczęło się wielkie odliczanie

Już w ten weekend (13-14 czerwca) polkowickie centrum piknikowe będzie pękać w szwach, ponieważ odbędzie się wyczekiwane przez wszystkich mieszkańców wydarzenie – Dni Polkowic 2015. Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie.

Tradycyjnie już święto miasta rozpocznie się od atrakcji dla najmłodszych. W tym roku zadba o to Teatr MER z Łodzi, który przygotował sztukę o „Wielkiej misiowej wyprawie na Księżyc. Następnie na scenie wystąpi Halina Frąckowiak z największymi swoimi przebojami takimi jak „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Papierowy księżyc” czy „Napisz proszę”. Od godziny 17 trwać będą samorządowe potyczki między gminą a powiatem. Na pewno nie zabraknie emocji oraz widzów do oglądania zmagań urzędników, tym bardziej, że w tym roku sprawdzana będzie wiedza z zakresu służby zdrowia. Miłośnicy dobrego humoru o godzinie 18 zobaczą skecze Kabaretu pod Wyrwigroszem. Wieczór upłynie pod znakiem dobrego rocka. O godzinie 20 wystąpi Ray Wilson, wokalista znany między innymi z zespołu Genesis, a o 22 legenda polskiego heavy metalu: TSA z Markiem Piekarczykiem na czele.

Drugi dzień rozpocznie przedstawienie „Szewczyk Dratewka” w nowej, zaskakującej odsłonie, wystawione przez Teatr Gry i Ludzi z Katowic. Następnie w wir wspomnień z lat 70′ porwie zespół Dwa plus jeden. Nie zabraknie na pewno utworów takich jak „Chodź pomaluj mój świat”, „Windą do nieba” czy „Hej, dogonię lato” . O godzinie 17.30 widownię rozśmieszać będzie Formacja Chatelet. Muzyczną ucztę wieczoru zapewni grupa Red Lips znana z telewizyjnego programu muzycznego oraz przeboju „To co nam było”. Finałowym koncertem imprezy będzie występ duetu Donatan& Cleo, wykonawców takich hitów jak „My Słowianie” czy „Brać” nagranego przy udziale grupy Enej.

Oprócz występów na głównej scenie podczas Dni Polkowic 2015 nie zabraknie także innych atrakcji: licznych stoisk, kącików do zabaw dla najmłodszych, ogródku plastycznego, dmuchańców, wielkoformatowych gier plenerowych, animacji, konkursów oraz wesołego miasteczka, które równie mocno jak dzieci, przyciąga zawsze też dorosłych. Imprezą towarzyszącą był Przegląd Twórczości Lokalnej, o którym pisaliśmy wcześniej.

Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na nadchodzący weekend i trzymać kciuki za dobrą pogodę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.