Dzień pierwszy Dni Głogowa 2015 za nami

0
586
2015-06-05 Pierwszy dzień Dni Głogowa @Rynek (fot. A.Karbowiak)-6

Kolejne Dni Głogowa rozpoczęte. Po kilku latach, w których święto naszego miasta odbywało się na targowisku miejskim, wydarzenie powróciło w okolice Ratusza. Pogoda dopisuje, mieszkańcy – jak można było zaobserwować po reakcjach – zadowoleni, pierwsze koncerty rozegrane, występy zaprezentowane, a to dopiero początek Dni Głogowa 2015!

Dni Głogowa 2015 już trwają! Głogowskie święto, podobnie jak wcześniej Sylwester, powróciły na Stare Miasto. Wydarzenie odbywać się będzie jednak nie tylko na Rynku przy Ratuszu, ale również za nim – na bulwarze nadodrzańskim, gdzie wyjątkowym koncertom i występom zaplanowanym na tegoroczne święto, towarzyszyć będzie widok na Zamek Książąt Głogowskich, Most Tolerancji i Kolegiatę.

 Dni Głogowa 2015 wystartowały w piątek, 05. czerwca o godz. 14:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, w którym obchodzono XXV-lecie Samorządu Terytorialnego. O godz. 15:30 rozpoczęło się wielkie świętowanie pod Ratuszem. Dni Głogowa oficjalnie otworzył prezydent Rafael Rokaszewicz, a z samego środka placu pod sceną wypuszczone zostały dziesiątki kolorowych balonów.

2015-06-05 Pierwszy dzień Dni Głogowa @Rynek (fot. A.Karbowiak)-1

Prezydent Rafael Rokaszewicz wymienił aż cztery powody decydujące o tym, dlaczego tegoroczne Dni Głogowa są wyjątkowe. „(…) Po pierwsze: wracamy z Dniami Głogowa na Stare Miasto. Po drugie: organizujemy Dni Głogowa wspólnie z Hutą Miedzi Głogów, czyli z Floriankami. Po trzecie: mamy w tym roku wyjątkowy jubileusz – 25-lecie Samorządu Terytorialnego, które w Głogowie również obchodzimy i dzięki któremu tegoroczny program Dni Głogowa jest znacznie bogatszy niż kiedykolwiek, a po czwarte: mamy najlepszą publiczność na świecie, czyli głogowian! ” – tymi słowami prezydent Rafael Rokaszewicz rozpoczął obchodny Dni Głogowa 2015.

Jako pierwsze na scenie przed Ratuszem pojawiły się Prezentacje Twórcze MOK i Akademia Ruchu. Zdolne, młodsze pokolenie głogowian zaprezentowało zgromadzonej pod sceną publiczności nie tylko szereg choreografii i wystąpień, ale także całą gamę fantazyjnych strojów. Później na scenie zobaczyć można było można Fabrykę Muzyki, Studio Talentów MOK oraz Rewię Grafitti, których to reprezentanci wytańczyli i wyśpiewali głogowskiej publiczności zarówno skoczne brzmienia muzyki rozrywkowej, jak i te nieco spokojniejsze melodie.

2015-06-05 Pierwszy dzień Dni Głogowa @Rynek (fot. A.Karbowiak)-2

Wieczorową porą sceną pod Ratuszem zawładnął znany prezenter telewizyjny, kompozytor i aktor – Robert Janowski z zespołem tanecznym EGO. Prowadzący popularnego turnieju „Jaka to melodia?” skutecznie rozruszał publiczność zarówno swoimi występami wokalnymi, jak i konkursami, które przeprowadzą pomiędzy znanymi i lubianym utworami, jak np. „Przeżyj to sam” grupy Lombard. Ciekawym momentem wystąpienia Janowskiego był ten, w którym prezenter wśród głogowskiej publiczności rozpoznał jedną z bohaterek swojego turnieju. Inna głogowianka wygrała organizowany ze sceny konkurs, a Janowski podarował jej w nagrodę banknot o nominale 50 zł. Po opuszczeniu sceny prowadzący znalazł chwilę na spotkanie z publicznością, rozdanie autografów i zrobienie sobie zdjęć z głogowskimi fanami.

2015-06-05 Pierwszy dzień Dni Głogowa @Rynek (fot. A.Karbowiak)-20

Koncertowo pierwszy dzień głogowskiego święta zamknął zespół ROŚLINA. Muzycy z Głogowa dobrze znani są w naszym mieście, a ich występy – tak jak i ten wczorajszy – chętnie oglądane są przez głogowską publiczność. Jednak nie tylko koncert był ciekawym aspektem wczorajszego wieczoru. Dużą atrakcją był także debiutancki krążek ROŚLINY, który po raz pierwszy do nabycia był właśnie podczas wczorajszego koncertu. „Dziękujemy wszystkim, którzy byli na naszym koncercie podczas Dni Głogowa! Uwielbiamy grać dla Naszej lokalnej publiki. Cieszymy się, że tylu z Was dotrwało do końca pomimo długiej próby przed koncertem oraz kilku wpadek technicznych. Dziękujemy również tym, którzy już dziś zakupili naszą płytę. Mamy nadzieję, że będzie tego warta” – tak po wczorajszym koncercie na swoim oficjalnym fanpage zespół podziękował głogowskiej publiczności.

2015-06-05 Pierwszy dzień Dni Głogowa @Rynek (fot. A.Karbowiak)-53

Gdy ROŚLINA zeszła ze sceny, na Rynku przed Ratuszem rozpoczęła się dyskoteka, która jednocześnie była ostatnim elementem rozrywkowym wczorajszego dnia. Pełen atrakcji dzień dobiegł końca, jednak nie należy się smucić, bo to dopiero początek Dni Głogowa 2015!

A już dziś (06.06) w ramach Dni Głogowa odbędzie się kolejna część atrakcji uświetniających głogowskie święto:

11:00 – 14.00 – PRZEMARSZ ULICAMI: ALEJA WOLNOŚCI i GRODZKA
– Zakładowa Orkiestra Huty Miedzi Głogów z Mażoretkami,
– Orkiestra Zakładowa Zakładów Górniczych „POLKOWICE-SIEROSZOWICE”,
– Orkiestra Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu,
– Orkiestra reprezentacyjna wojsk lądowych.

14:00    70-LECIE I LO W GŁOGOWIE
(sala widowiskowa MOK)

SCENA PRZY RATUSZU MIEJSKIM:

KONCERT:

12:00 – 14.00
– Orkiestra Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu,
– Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych,
– Orkiestra Zakładowa Zakładów Górniczych„POLKOWICE-SIEROSZOWICE”,
– Zakładowa Orkiestra Huty Miedzi Głogów z Mażoretkami.

14:00 – 16.00
– MADE,
– BIONT,
– WHY.

17:00    NADIJA

SCENA BULWAR NADODRZAŃSKI:
14:30-15:00    FRUKTAKI
15:30-16:00    FRUKTAKI
19:00    BEDNAREK
20:30    T.LOVE
22:00    ALPHAVILLE – koncert z okazji XXV-LECIA Samorządu Terytorialnego.

Gorąco zachęcamy do wspólnego świętowania z okazji Dni Głogowa 2015!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.