Gaworzyce: Po raz trzeci zmierzyli się w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

0
654
2015-06-01 Sportowy Turniej Miast i Gmin w Gaworzycach (fot.J.Brodowska)

Mieszkańcy gminy Gaworzyce po raz trzeci wystartowali w Sportowym Turnieju Miast i Gmin zorganizowanym przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W dniach od 26 maja do 1 czerwca przygotowano dla nich szereg aktywności sportowych, a wszystkie zajęcia były dla uczestników za darmo.

— Ostatni tydzień maja to świetny czas na sportowe świętowanie – wiosna, dzień mamy, dzień dziecka… Co roku inicjatywy się mnożą, gdyż mieszkańcy wychodzą z własnymi propozycjami. – mówi Joanna Brodowska z Urzędu Gminy w Gaworzycach. — Sportowych ludzi z pasją jest w naszej gminie naprawdę dużo, nie sposób wymienić wszystkich. – dodaje.

Zmagania sportowe rozpoczęto na boisku piłkarskim w czwartek 26 maja o godzinie 17 od przeprowadzenia Testu Coopera, który sprawdził wytrzymałość mieszkańców, bowiem polega on na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu przez dwanaście minut. Nad przebiegiem czuwały nauczycielki z Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach: Małgorzata Andruszkiewicz, Beata Kęska i Magdalena Wrotecka. Ta konkurencja największym powodzeniem cieszyła się wśród kobiet. Ale to nie był koniec sportowych atrakcji w tym dniu, ponieważ od godziny 18 w pobliskiej sali gimnastycznej rozpoczął się maraton fitness prowadzony przez instruktorki:  Barbarę Mazurkiewicz, Martę Konstanciak i Annę Mentel, gdzie w rytm muzyki ćwiczono na stepach i matach.

Drugiego sportowego dnia, w środę 27 maja, zorganizowano 1,5 godzinny maraton zumby, którą poprowadził Mateusz Śmikiel, energetyczny instruktor pochodzący z pobliskiego Kłobuczyna. Sala gimnastyczna pękała w szwach i oprócz stałych bywalców Gaworzyce odwiedziło też sporo gości. Czwartek upłynął pod hasłem Nordic Walking po Wzgórzach Dalkowskich – ochotnicy z kijkami wyruszyli z Gostyni o 17.30 i maszerowali podziwiając piękno okolicy. W piątek odbył się w Korytowie Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Wójta Gminy Gaworzyce. Gospodynie nie tylko świetnie przygotowały turniej, ale także nie dały szans gościom i na własnym boisku rozgromiły przeciwniczki. Drugie miejsce zajęła drużyna „Zumbiary Gaworzyce”, a trzecie „Gminne Smerfetki”.

W sobotę 30 maja przed południem z Kurowa Wielkiego wyruszył rajd rowerowy zorganizowany przez tamtejsze sołectwo. Kolejni uczestnicy przyłączyli się w Gaworzycach, a stamtąd wszyscy wyruszyli na wycieczkę do Ostaszowa. Trasa liczyła ponad 30 kilometrów, mimo to nie odstraszyło to nawet najmłodszych uczestników.

W niedzielę 31 maja dzięki inicjatywie mieszkańców Gostyni Pawła Pawliszyna oraz Tomasza Małka zorganizowano bieg na 15 kilometrów po najpiękniejszych ścieżkach i wąwozach leśnych Wzgórz Dalkowskich. Uczestnicy biegu dostosowywali tempo tak, by bieganie było przyjemne, dzięki czemu jedenastu pasjonatów biegania linię mety przekroczyło z uśmiechem na ustach, a na zakończenie przygotowano ognisko i poczęstunek.

Dzień Dziecka także na sportowo

Nie tylko młodzież i dorośli włączyli się do Sportowego Turnieju Miast i Gmin, ale moc sportowych atrakcji przygotowano także dla najmłodszych w ramach Dnia Dziecka. W sobotę 30 maja w gaworzyckim parku odbył się tradycyjnie Piknik Integracyjny zorganizowany przez Dom Kultury „Jowisz”, a w niedzielę o zabawę dla najmłodszych postarali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaworzycach. Przygotowano tak wiele atrakcji, że nie sposób wymienić je wszystkie. Mniejsze imprezy dla dzieci ze sportowymi konkurencjami przygotowały sołectwa w Dalkowie (30 maja), a 1 czerwca w Wierzchowicach, w Śremie oraz w Kłobuczynie -tu pod hasłem „Zdrowo i na sportowo w Szuwarowym Zakątku”.

Jak podają organizatorzy podczas tegorocznego Tygodnia Sportu wzięło udział ponad 650 uczestników. Gmina Gaworzyce w poprzednich latach zajmowała pierwsze miejsce w swojej kategorii w województwie oraz wysokie lokaty w rankingu ogólnopolskim, czy tegoroczne zmagania również pozwolą cieszyć się z wysokich pozycji? O tym dowiemy się niebawem, a jedno wiadomo już dziś – wszyscy mieszkańcy biorący udział w Tygodniu Sportu  wygrali – zdrowie i pasję do aktywnego spędzania czasu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.