Gmina Kotla: Piknik rodzinny „Jestem Eko”

0
437
2014-12-09-ścieżka edukacyjno-dydaktyczna@gmina Kotla

EkoRajd rowerowy, EkoWędkowanie, konkursy i zabawy to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników jutrzejszego pikniku rodzinnego „Jestem eko”.  W niedzielę, 31 maja w Leśnej Dolinie odbędzie się piknik połączony z dniem dziecka i otwarciem ścieżek dydaktycznych „Leśna Dolina”.

Zaplanowany piknik rodzinny będzie wspaniałą okazją do spędzenia rodzinnie czasu na łonie natury. Już o godzinie 10.00 wyruszy rajd rowerowy spod Szkoły Podstawowej w Kotli, który przejedzie do Leśnej Doliny.

Tam od godziny 12.00 na dzieci i ich rodziców czeka wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Zaplanowano dla dzieci rajd rowerowy i bieg po ścieżkach, wiele konkursów i zabaw np. pokaz eko mody, konkurs ekologicznego wędkowania. Ponadto bezpłatna dmuchana zabawka, trampolina, malowanie buzi czy giga bańki mydlane.

Na dorosłych także czeka szereg konkurencji. Zaplanowano turniej rodzin, a dla miłośników nordic walking trening pod okiem instruktora.

Organizatorzy zapewniają również stoisko gastronomiczne oraz bezpłatny transport z miejscowości na terenie Gminy Kotla.

„Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców powiatu Głogowskiego na niedzielny dzień wśród dawnego Głogowskiego Lasu Miejskiego do Leśnej Doliny. Zapewniamy liczne atrakcje i dobrą zabawę!”– zachęca wójt gminy Kotla.

Przypomnijmy, ścieżki zostały utworzone na koniec 2014 r. dzięki współpracy 4 podmiotów: Gminy Kotla, Nadleśnictwa Głogów, WFOŚiGW oraz firmy PHU Lubinpex Sp. z o.o.

30- kilometrowa ścieżka dydaktyczna edukuje w zakresie przyrody jak i lokalnej historii. Na terenie trasy znajduje się kilka „perełek” historycznych: zapory i rowy przeciwczołgowe, pozostałość cmentarza wyznaniowego, kamienie pamiątkowe ustawione najprawdopodobniej przed I wojną światową jak i tzw. „Zielony Stół”. Można podziwiać pomniki przyrody i dowiedzieć się wielu ciekawostek przyrodniczych. Najmłodsi uczestnicy będą mogli korzystać z gier terenowych, które w ciekawy sposób uczą o gatunkach drzew czy zwierząt leśnych. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 76 tysięcy złotych.
Szczegółowy Plan Imprezy:
Godz. 12:00 – Start imprezy w Leśnej Dolinie
Godz. 12:10 – bieg „Biegam bo lubię”
Godz. 12:30 – „EkoRajd Rowerowy”
Godz. 14:00 – Dekoracja uczestników biegu „Biegam bo lubię” i EkoRajdu Rowerowego
Godz. 14:20 – konkurs „EkoWędkowanie”
Godz. 15:00 – Dekoracja uczestników konkursu „EkoWędkowanie”
Godz. 15:20 – Konkurs na „Strój z materiałów wtórnych”
Godz. 16:00 – Pokaz Eko Mody czyli prezentacja najciekawszych Strojów z materiałów wtórnych.
Godz. 16:20 – Turniej Rodzinny
Godz. 16:20 – trening Nordic Walking
Godz. 17:00 – Wymarsz grupy Nordic Walking

W czasie trwania imprezy równolegle cykl zabaw i konkursów, bezpłatna dmuchana zabawka, trampolina, malowanie buzi czy giga bańki mydlane. Dostępne będzie również stoisko gastronomiczne.