ZUS ostrzega przed mailami i telefonami

0
753
logo 2013-03-13-ZUS@Glogow-logo-001

Uwaga na maile i telefony z informacją o możliwości przeliczenia świadczeń wypłacanych przez ZUS. Osoby podszywające się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą kierować do emerytów zawirusowaną korespondencję elektroniczną lub namawiać do płatnych porad.

W ostatnich dniach do niektórych z klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarła korespondencja mailowa z informacją o możliwości przeliczenia emerytury w związku ze zmianą przepisów Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która wskazywała jakoby jej nadawcą był sam Zakład.

Dla osób zainteresowanych przeliczeniem świadczeń podany był adres kontaktowy dyrektora i zastępcy dyrektora oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mail zawierał również załącznik, który był najprawdopodobniej zawirusowany. Inni klienci odebrali z kolei telefony z informacją o możliwości przeliczenia emerytury w oparciu o nowe przepisy i sugestią spotkania z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

–„W związku tymi przypadkami, Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, iż nasi pracownicy nie przesyłają klientom korespondencji mailowej z informacją o możliwości skorzystania z przeliczenia świadczenia, nie kontaktują się też w tej sprawie telefonicznie. Stąd uczulamy i prosimy o ostrożność.”– informuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ponadto pracownicy ZUS-u informują wszystkich klientów, że jeżeli ktokolwiek ma wątpliwość co do wiarygodności kontaktujących się osób, proszony jest o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod numerem telefonu: 22 560 16 00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.