Uzbierali baterie i pojechali na wycieczkę

0
525
2015-05-26-wycieczka uczniówz gminy Kotla

Wycieczki edukacyjne były nagrodą dla uczniów ze szkół z terenu gminy Kotla za zbiórkę baterii. Wycieczki odbyły się w ramach „Lekcji w przyrodzie” prowadzonych przez Fundację Ekologiczną ZIELONA AKCJA.

W nagrodę za zbiórkę baterii uczniowie ze szkół z terenu gminy Kotla wyjechali na wycieczki edukacyjne. Wycieczki te odbywały się w ramach „Lekcji w przyrodzie” prowadzonych przez Fundację Ekologiczną ZIELONA AKCJA.

W poniedziałek, 18 maja odbyły się dwie wycieczki. Pierwsza z udziałem przedszkolaków do Gogołowic, najmłodsi w drodze powrotnej zwiedzali Park Wrocławski.

Tego samego dnia uczniowie Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego mieli okazję zobaczyć ponad 750-letni dąb „Chrobry”- uważany za najstarszy dąb szypułkowy w Polsce. Następnie udali się do Stawów Przemkowskich, a także odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne „Amazonka” w Ostaszowie.

Natomiast we wtorek, 19 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wyjechali do Borówek gdzie prowadzili badania i obserwacje.

–„Uczestnicy wyjazdów w bezpośredni i twórczy sposób przyswajali podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym i potrzebie jego ochrony.”– mówi jeden z opiekunów wycieczki.

Wycieczki zostały ufundowane przez Gminę Kotla w ramach akcji „Jestem EKO” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że gmina Kotla w marcu tego roku Gmina Kotla rozpoczęła realizację akcji edukacyjnej „Jestem Eko”, na którą pozyskała dofinansowanie w kwocie blisko 20 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 33 tysiące złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.