„Uczynny” sąsiad

0
441
2014-02-04-zatrzymani-za-kradzież-przez głogowską-policję@Głogów-001

„Chciałem zrobić właścicielowi roweru niespodziankę i wymienić mu opony na nowe” – tak tłumaczył się podczas przesłuchania 39-letni głogowianin. W jego piwnicy policjanci znaleźli skradziony dzień wcześniej rower o wartości 600 złotych. Pojazd należał do sąsiada, który zostawił go na chwilę pod klatką schodową. Teraz za tę „przysługę” grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informują głogowscy policjanci, rower został skradziony 19 maja. Właściciel zostawił go na chwilę pod klatką schodową, kiedy wrócił, pojazdu już nie było. Następnego dnia schodząc do piwnicy, przez szparę w drzwiach zauważył, że jego własność znajduje się w piwnicy sąsiada. Powiadomił o tym fakcie policjantów.

Funkcjonariusze ustalili właściciela piwnicy i po przeszukaniu odzyskali skradziony rower. Okazało się, że mieszkanie i piwnica były wynajmowane i jego właściciele nic nie wiedzieli o ich zawartości.

Nowy lokator został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty kradzieży. To co mówił na swoją obronę, nie mogło jednak dać podstaw do odstąpienia przez policję od przedstawienia zarzutów.

–„Zatrzymany mężczyzna twierdził, że miał zamiar tylko wymienić opony w zabezpieczonym rowerze, ponieważ te użytkowane były już „łyse”. Potem pojazd miał wrócić do właściciela.”– informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Policjanci nie dali wiary takim wyjaśnieniom. 39 – latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.