Nowe twarze w ekipie SPS-u Chrobry Głogów

0
167

Kolejny powrót w głogowskim sporcie. Tym razem dotyczy on drugoligowego SPS-u Chrobry Głogów, którego kadrę wzmocni 34-letni Grzegorz Kokociński. Zawodnik występujący na pozycji środkowego urodził się w naszym mieście i grał tu do 1998 roku.

Grzegorz Kokociński powróci do swojego rodzinnego miasta po siedemnastu latach przerwy i ponownie zagra w klubie, w którym uczył się siatkarskiego rzemiosła. To właśnie głogowski SPS Chrobry był pierwszym przystankiem w poważniejszej karierze zawodnika. W 1998 roku Kokociński opuścił Głogów i przeniósł się do najmocniejszego wówczas w kraju AZS-u Częstochowa. Następnie, po siedmiu latach gry w świętym mieście, głogowianin trafił do Jadaru Radom. W późniejszym czasie zawodnik reprezentował jeszcze barwy Delecty Bydgoszcz, Effectora Kielce czy BBTS-u Bielsko-Biała, a za sobą ma też roczny pobyt we francuskim Harnes Volley-Ball. Największe sukcesy w dotychczasowej karierze 34-latek odnosił w Częstochowie. Jako zawodnik AZS-u sięgnął najpierw po puchar, a rok później mistrzostwo Polski. Jak sam przyznaje, decyzja o powrocie nie należała do najłatwiejszych.

– „Długo się nad tym zastanawiałem. Przede wszystkim musiałem przekonać żonę. Jest rodzina, dzieci i w pewnych miejscach człowiek chciałby osiąść. Tak to było przez kilka ostatnich lat w Kielcach. Grałem w Bielsku-Białej i dojeżdżałem do domu. Po rozmowach zdecydowaliśmy się. Trzeba pomóc kolegom i klubowi, z którego wypłynąłem dalej w siatkarski świat. Chrobry zasługuje na to, żeby mieć dobrą siatkarską ekipę. Jeżeli w weekend postawie kropkę nad „i”, to będzie moja ostatnia przeprowadzka w życiu” – skomentował wychowanek SPS-u Chrobry Głogów.

Grzegorz Kokociński to nie jedyne rozpoznawalne w świecie siatkówki nazwisko, które związało się z głogowskim klubem. Posadę trenera drugoligowej drużyny obejmie bowiem Krzysztof Wójcik. 55-letni trener był w przeszłości reprezentantem Polski, a także uczestnikiem Mistrzostw Europy w 2001 roku. Dla biało-czerwonej drużyny rozegrał łącznie 38 spotkań. Po zakończeniu zawodniczej kariery, zajął się pracą w roli trenera. Funkcję tę pełnił w Stali Nysa, Krispolu Września, Ósemce Siedlce oraz Jokerze Piła. Teraz przyszedł czas na SPS Chrobry Głogów.

– „Pochodzę z Żagania, więc z tego regionu, a więc można powiedzieć, że jestem ziomkiem. Cieszę się, że trafiłem do Głogowa. Perspektywa trzyletniej pracy pozwala w spokoju budować drużynę. Chcemy w trzecim sezonie bić się o pierwszą ligę” – zapowiedział nowy opiekun głogowskiego zespołu.

Poprzedni sezon siatkarskiej drugiej ligi zespół SPS-u Chrobry Głogów zakończył na siódmym miejscu w tabeli. Inauguracja rozgrywek 2015/2016 zaplanowana została na wrzesień.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.