Oni już wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy

0
665
2013-05-18 konkurs gimnazjum nr 4 w głogowie

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu głogowskiego wzięli udział w IV edycji konkursu z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Edukacji dla Bezpieczeństwa pn. „Ty też możesz uratować życie”, która odbyła się 14 maja w Gimnazjum nr 4 w Głogowie.

IV edycja konkursu z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Edukacji dla bezpieczeństwa pod nazwą „Ty też możesz uratować życie” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu głogowskiego, w tym roku zorganizowana została w gimnazjum nr 4 w Głogowie.

Uczestnicy konkursu mieli do zaliczenia dwa etapy: test wiedzy teoretycznej i praca praktyczna na stacjach, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy.

–„Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, o czym mogą świadczyć zdobyte punkty, a różnica między naszą drużyną a pierwszą wynosiła 1,5 pkt.”– twierdzą organizatorzy.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, skuteczne reagowanie w sytuacjach zagrożenia, uwrażliwienie na potrzeby i cierpienie innych oraz umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożeń dnia codziennego.

W konkursie wystartowały dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych nr 2, 3, 7, 10, 12, Przedmoście, Serby i Nielubia oraz ze szkół gimnazjalnych nr 1, 2, 3, 4, 5 w Głogowie, a także z Gimnazjum w Serbach, Przedmościu, Nielubi i Kotli.

Drużyny w pierwszej części zmagały się z testem, a w drugiej części udzielali pomocy pozorantom.

Stacje praktyczne dotyczyły: resuscytacji krążeniowo-oddechowej, złamania otwartego nogi oraz urazu ręki, zaczadzenia, ataku padaczki, ataku psa, powodzi oraz zagrożenia dnia codziennego tj.: nieznajomy zapraszający do samochodu i częstujący cukierkiem, znalezienie portmonetki, niebezpieczeństwa związane z surfowaniem po Internecie, spożywanie wszelkiego rodzaju używek.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali głogowscy Policjanci, Ratownicy Medyczni, Strażacy oraz organizatorzy konkursu.

Wyniki konkursu:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce Szkoła Podstawowa w Serbach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Przedmościu

Szkoły Gimnazjalne:

I miejsce Gimnazjum nr 5

II miejsce Gimnazjum w Przedmościu

III miejsce Gimnazjum w Serbach

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.