Obrazy mistrzów w głogowskim muzeum

0
639
2014-09-18 Muzeum Archeologiczno-Historyczne mah zamek (fot.P.Dudzicki) 01

Od dziś w Muzeum Archeologiczno-Historycznym będzie można podziwiać prace między innymi takich mistrzów jak Jan Matejko, Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski czy też Piotr Michałowski. Wystawa będzie jedną z największych atrakcji tegorocznej Nocy w Muzeum, organizowanej już dziesiąty raz, która odbędzie się w sobotę 16 maja.

Obrazy, które zaprezentowane będą w głogowskim muzeum, pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. To jest już kolejne wspólne przedsięwzięcie obu placówek. Wcześniej w głogowskim muzeum wystawiane były prace Leona Wyczółkowskiego, będące w zbiorach bydgoskiego muzeum. Wspólnie również przygotowano wystawy „Dziecko w sztuce”, „Secesja – sztuka przełomu wieków”, „O Niepodległą” oraz wystawę zatytułowaną „Już nigdy…”.

– „Wszystkie te ekspozycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zapewne podobnie będzie w przypadku wystawy artystów, którzy tworzyli w XIX i na początku XX wieku. Lista nazwisk tych artystów jest bowiem imponująca” – mówi dyrektor głogowskiego muzeum, Leszek Lenarczyk.

W Głogowie będzie okazja podziwiać prace Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Piotra Michałowskiego, Juliusza Kossaka czy też Juliana Fałata. To jednak tylko część autorów, których obrazy zostaną pokazane.

Niewątpliwie wystawa będzie jedną z największych atrakcji tegorocznej Nocy w Muzeum, która zorganizowana będzie w Muzeum Archeologiczno-Historycznym już dziesiąty raz, a która odbędzie się w sobotę 16 maja. Obrazy mistrzów będzie jednak można obejrzeć już wcześniej. Wernisaż wystawy odbędzie się bowiem już w czwartek 14 maja. Rozpocznie się o godzinie 17.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.