Piłkarze ręczni wracają do gry. W sobotę mecz ze Stalą Mielec

0
533
2014-11-16 SPR ChG - Wisła Płock @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów wracają na parkiet głogowskiej hali. Zespół trenera Krzysztofa Przybylskiego wystąpi w najbliższą sobotę przed własną publicznością w meczu ze Stalą Mielec i będzie to pierwsze starcie w walce o piąte miejsce PGNiG Superligi.

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów po raz ostatni wystąpili we własnej hali 17 kwietnia, kiedy przegrali dwunastoma punktami z Wisłą Płock i stracili tym samym szansę na grę o mistrzostwo Polski. Ogółem w ćwierćfinałowym dwumeczu, płocczanie rzucili głogowskiej drużynie dwadzieścia bramek więcej i w dobrym stylu wywalczyli awans do półfinałów. Na tym etapie płocka ekipa rozegrała już pierwszy mecz z Azotami Puławy i wygrała przed własną publicznością 24:18.

W sobotę przed głogowskimi szczypiornistami zadanie będzie trochę łatwiejsze, jednak także wymagające odpowiedniego podejścia do sprawy. W marcu tego roku głogowianie przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 22:30 i w najbliższy weekend będzie doskonała okazja do tego, by wyrównać rachunki. Zwycięstwo we własnej hali będzie o tyle ważne, że niedługo potem drużynę Krzysztofa Przybylskiego czeka wyprawa na Podkarpacie. Tam na pewno łatwo nie będzie, co zresztą pokazał wspomniany przed chwilą mecz w Mielcu. Jeśli głogowscy szczypiorniści liczą więc na dobry rezultat w dwumeczu, nie mogą sobie pozwolić na wpadkę we własnej hali.

Stal Mielec to drużyna, która awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2009/2010, a swoje pierwsze rozgrywki po promocji do PGNiG Superligi zakończyła na wysokim czwartym miejscu, uznając tylko wyższość Wisły Płock, Vive Kielce oraz MMTS-u Kwidzyn. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów mierzyli się dwukrotnie z mieleckim zespołem w sezonie zasadniczym i oba te mecze kończyły się zwycięstwami przyjezdnych. W Głogowie Stal wygrała 32:29, natomiast w Mielcu głogowianie zwyciężyli rezultatem 28:23. W kolejnych rozgrywkach mielecka ekipa znów dotarła do półfinału i tym razem udało jej się wywalczyć miejsce na podium. Mocna w tamtych czasach drużyna Stali dwukrotnie znalazła sposób na pokonanie piłkarzy ręcznych z Głogowa, co tylko potwierdziło wysoką formę zespołu na przekroju całego sezonu. Kolejne dwa pojedynki SPR Chrobrego Głogów ze Stalą Mielec znów należały do tych drugich. Szczypiorniści z południowo-wschodniej Polski dwukrotnie poradzili sobie z dolnośląskim zespołem i za każdym razem zgarniali komplet punktów.

Na ligową wygraną głogowian z mieleckim teamem trzeba było czekać do sezonu 2013/2014. Drużyna z naszego miasta wywiozła wówczas cenne zwycięstwo z Mielca, a dodatkowo poradziła sobie we własnej hali, zwyciężając 33:27. Tak dobrze jak w sezonie zasadniczym, SPR Chrobry Głogów nie spisał się już w walce o miejsca 5-8, gdzie ponownie zmierzył się ze Stalą. Tam lepsi okazali się rywale i ostatecznie głogowski zespół finiszował na siódmym miejscu w rozgrywkach. Obie ekipy spotkały się więc w obecnym sezonie na tym samym etapie rozgrywek co przed rokiem.

Wyniki poprzednich meczów pokazały, że Stal Mielec to wymagający rywal, jednak będący w zasięgu drużyny trenera Przybylskiego. Zapowiada się więc pasjonujący dwumecz i mamy nadzieję, że to głogowianie będą mieli więcej powodów do radości po meczach z mieleckim zespołem.

Mecz SPR Chrobry Głogów – Stal Mielec odbędzie się w sobotę, 9 maja. Początek o godz. 18:00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.