Teatr Młodego Widza zaprasza na „Pączkowe drzewo”

0
624
2015-05-06 pączkowe drzewo, teatr młodego widza, mok

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie po raz kolejny zaprasza najmłodszą publiczność na ciekawy spektakl. Tym razem w ramach Teatru Młodego Widza będzie można obejrzeć wyjątkowe przedstawienie po tytułem „Pączkowe drzewo”.

Głogowski MOK zaprasza wszystkie dzieci na kolejne spotkanie z teatrem. Już w najbliższą niedzielę, 10. maja w samo południe na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wyrośnie… „Pączkowe drzewo.” Będzie to sprawka Teatru na Ostrowie, który dla najmłodszych widzów przygotował spektakl o takim właśnie tytule.

Pączkowe drzewo to roślina z ogrodu Kajtka, która raz w roku rodzi pączki z nadzieniem truskawkowym. W tej niezwykłej historii znajduje się również Tonia – niepełnosprawna dziewczynka, która jest obiektem drwin rówieśników. Przygoda z panem Osem pomoże zrozumieć, że błędem jest powierzchowne ocenianie innych, a dzięki Edziowi będzie można zachwycić się nastrojową piosenką.

Spektakl podejmuje trudny temat niepełnosprawności wkomponowany w zabawne sytuacje z życia bohaterów. Tworzy niezapomniany obraz świata, w którym każdy człowiek zasługuje na uwagę i szacunek. Pokazuje widzom jaką wartością jest przyjaźń. „Pączkowe drzewo” uwrażliwia i otwiera dzieci na potrzeby rówieśników.
Przedstawienie jest adaptacją  książki Stefana Brzozowskiego zrealizowaną w planie żywym i lalkowym. Dodatkową atrakcją spektaklu są autorskie piosenki śpiewane na żywo i wspaniała scenografia, które pomagają przenieść się w ten bajkowy świat.

Książka „Pączkowe drzewo” stała się ważnym elementem edukacji dzieci i weszła do kanonu lektur w wielu szkołach podstawowych oraz przyczyniła się do uzyskania przez miasto Wrocław wyróżnienia w ramach projektu „Bez barier”.

Przypomnijmy, że w ramach Teatru Młodego Widza w Głogowie odbyło się już wiele spektakli. Dotychczas dzieci miały okazję obejrzeć m.in. Bajkę o smoku Kubie, Ferdynanda Wspaniałego, czy Małą Syrenkę. Licznie przybywająca na kolejne spektakle publiczność pozwala stwierdzić, że przedstawienia kierowane do najmłodszej widowni to pomysł bardzo trafiony.

Spetakl pt. „Pączkow drzewo” obejrzeć będzie można w najbliższą niedzielę, 10. maja o godz. 12:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Ceny biletów wynoszą: 15 zl/ bilet rodzinny (opiekun + dziecko), 10 zł/pojedynczy. Czas trwania spektaklu: 60 minut.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.