Wiosenna lustracja dróg

0
460
2014-09-10-droga ulica Folwarczna@Głogów-001

Z inicjatywy policji wspólnie z zarządcami dróg, prowadzony jest kompleksowy przegląd stanu oznakowania dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Teraz o wszystkich nieprawidłowościach, które zostaną zauważone przez mieszkańców powiatu głogowskiego można powiadomić głogowską policję. Uwagi można składać do 15 maja.

Kontrole są potrzebne, gdyż czasami drogi są “przeoznakowane”. Znajdują się na nich znaki ograniczające prędkość do 30, 40 km/godz. pozostawione po przeprowadzonych pracach adaptacyjnych, modernizacyjnych i naprawczych. Wiele znaków jest zniszczonych. Niektóre są zasłonięte przez drzewa i krzewy, a przejścia dla pieszych są nieczytelne. Teraz o wszystkich nieprawidłowościach, które zostaną zauważone przez mieszkańców powiatu głogowskiego można powiadomić głogowską policję.

–„Głogowska Policja wraz z zarządcami, prowadzi przegląd stanu oznakowania dróg. Działania mają na celu ujawnianie miejsc, które mogą spowodować zagrożenia.”– mówi oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

W szczególności przeglądowi podlega: sprzeczne, nieprawidłowe i nieczytelne oznakowanie, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości, brak lub zniszczone urządzenia drogowe, źle profilowane fragmenty dróg, drzewa rosnące zbyt blisko jezdni oraz inne utrudnienia, mające wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

– „Zwracamy się z apelem do użytkowników dróg o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu w terminie do 15 maja 2015 r.”– apeluje oficer prasowy.

Uwagi można przesyłać mailem na adres: magdalena.banc@glogow.wr.policja.gov.pl lub pod numer telefonu KPP w Głogowie: tel. 076 7277231 – od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.