Udana inauguracja zawodników Piasta Głogów

0
731

Lekkoatleci trenujący w barwach Piasta Głogów zainaugurowali sezon startów na otwartym stadionie. Pierwsze tegoroczne zawody pod gołym niebem odbyły się w Zielonej Górze, a głogowscy zawodnicy przywieźli z nich wysokie miejsca, które są dobrym zwiastunem przed kolejnymi startami.

Udany start w biegu na 100 metrów odnotowała Natalia Węgrzyn. Zawodniczka Piasta Głogów dobiegła do mety z czasem 13,10 sekund, a wynik ten dał jej czwarte miejsce w zawodach i pierwsze w swojej kategorii wiekowej. – „Swój dystans przebiegła w 13 sekund i 10 setnych, w bardzo niesprzyjających warunkach. Co prawda było ciepło, ale wiatr dawał się we znaki sprinterom i zawodnikom w biegach okrężnych. Jak pokazały wyniki, naszym zawodnikom aż tak bardzo to nie przeszkadzało” – ocenił trener głogowskich lekkoatletów, Przemysław Bielawa. Natalia poradziła sobie także z dystansem 200 metrów, który ukończyła na pierwszej pozycji.

Na 100 metrów startowała również Klaudia Bartkowiak, która osiągnęła najlepszy rezultat w swojej karierze i z wynikiem 13,44s zajęła drugą lokatę wśród młodziczek. Ta sama zawodniczka rywalizowała jeszcze na dystansie 300 metrów. Tam zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a w OPEN musiała uznać wyższość tylko jednej rywalki.

Bardzo dobry wynik w zielonogórskich zawodach osiągnął też Adrian Rosiński. Głogowski zawodnik startował w biegu na 300 metrów i poprawił swój życiowy wynik o ponad półtorej sekundy, przekraczając linię mety z czasem 36,98 sekund. Lekkoatleta Piasta Głogów zajął w klasyfikacji drugie miejsce, co chwalił trener Przemysław Bielawa. W biegu na 300 metrów wystartował także Grzegorz Wojnowski, który uzyskał czas 38,50 sekund i zajął szóste miejsce. Warto dodać, że jest to nowy rekord życiowy głogowskiego biegacza.

W biegu na 600 metrów wystartowało dwóch reprezentantów Piasta Głogów. Pierwsze miejsce przypadło Michałowi Wantuchowi, który również ustanowił swój nowy rekord i wynosi on obecnie 1 minutę 29 sekund i 29 setnych. Piąte miejsce na tym samym dystansie wywalczył Dawid Spychała, jednocześnie zwyciężając w kategorii młodzików. Swoją „życiówkę” w Zielonej Górze poprawił także Krzysztof Paliga, który biegł na 1000 metrów. Na tym samym dystansie wystartował Bartosz Szymczak i był najlepszy w gronie juniorów młodszych oraz trzeci w kategorii OPEN.

Poza biegaczami, z dobrej strony pokazali się też skoczkowie w dal. Pierwsze miejsce, z wynikiem 6 metrów i 10 centymetrów, wywalczył Marcin Wejchert, natomiast 5 metrów przekroczył również najmłodszy Michał Wzorek. 13-letni reprezentant Piasta Głogów był najlepszy w swojej kategorii wiekowej.

Przed głogowskimi lekkoatletami kolejne starty. W najbliższym czasie reprezentanci Piasta Głogów wybiorą się na zawody do Bojanowa, Szportawy oraz Wrocławia. Sportowcom z naszego miasta życzymy udanych startów!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.