Sukces głogowskich zawodników Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki

0
621

W ubiegłą sobotę (25 kwietnia) we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF. Stolica Dolnego Śląska gościła podczas zawodów 250 zawodników z całego kraju, w tym grono sportowców z naszego miasta. W mistrzostwach wystartowało kilku zawodników reprezentujących barwy Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie, a dwóch z nich wróciło do domu z medalami.

W Mistrzostwach Polski wzięło udział czterech młodych sportowców z Głogowa. Dla 6-letniego Mateusza Chudego i 8-letniego Wojciecha Szrama były to pierwsze starty w zawodach, natomiast 9-letnia Weronika Orłowska oraz 14-letnia Wiktoria Rolewska debiutowały już wcześniej. Brak doświadczenia nie przeszkodził jednak Wojciechowi Szramowi w zajęciu trzeciego miejsca w walkach SOFT w kategorii młodzików. Wrocławskie mistrzostwa miło wspominać będzie również Wiktoria Rolewska, która zakończyła zawody jako druga zawodniczka w układach formalnych w kategorii powyżej 2 cup oraz w technikach specjalnych.

2015_wroclaw_mistrzostwa_taekwondo2

Sukcesy młodych zawodników nie są pierwszymi, jakie osiągnęli w ostatnim czasie sportowcy reprezentujący barwy Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie. Pod koniec marca dwa srebrne medale II Mistrzostw Polski Cavalcanti w brazylijskim jiu-jitsu wywalczył Grzegorz Kuleń-Sławieński. Głogowski zawodnik mógł osiągnąć jeszcze lepszy wynik, jednak w walce o złoty medal został zdyskwalifikowany za założenie dźwigni, która była niedozwolona i ostatecznie musiał zadowolić się srebrem. Warto jednak wspomnieć, że Grzegorz walczył w wyższej kategorii wiekowej i musiał rywalizować ze starszymi od siebie zawodnikami.

W Klubie Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie trenują dzieci, młodzież i dorośli. Klub posiada w swojej ofercie treningi taekwondo oraz jiu-jitsu, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie internetowej głogowskiego klubu.

„Uprawiamy dwa systemy walki: modern jiu jitsu i taekwando.  Aktualnie nastawieni jesteśmy na rekreacje i tylko ci zawodnicy, którzy chcą startować, chcą się sprawdzać, jeżdżą na zawody. Dzięki przygotowaniu, jakie uczniowie zdobywają  w naszej szkole, w przyszłości mogą starać się o pracę, w której wymagane są właśnie takie umiejętności – wielu moich uczniów jest oficerami Wojska Polskiego i policji. W naszej szkole trenujemy też dzieci, dlatego każdy może znaleźć tu coś dla siebie” – informuje Piotr Sławiński, właściciel oraz trener w Klubie Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie.

Młodym zawodnikom z Głogowa gratulujemy udanych startów w zawodach i życzymy dalszych sukcesów oraz jak największej ilości zdobytych medali!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.