Gmina Kotla: Kursanci gotowi do egzaminu

0
582
2015-01-27-stowarzyszenie grochowice zdrój-kurs komputerowy@gmina Kotla

Bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi komputera i języka angielskiego dobiegają końca. 12 maja odbędą się już ostatnie zajęcia w ramach projektu„Zdobywamy Kwalifikacje”, realizowanego przez stowarzyszenie „Grochowice Zdrój”. Uczestników czeka jeszcze egzamin podsumowujący ich dotychczasową naukę. Wartość projektu to blisko 41 tysięcy złotych, na które stowarzyszenie pozyskało dotację z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kończą się zajęcia w ramach projektu„Zdobywamy Kwalifikacje”, realizowanego przez stowarzyszenie Grochowice Zdrój w gminie Kotla. Ostatnie zajęcia odbędą się 12 maja.

Przypomnijmy, dwadzieścia osób z terenu Gminy Kotla zdobywa kwalifikacje z języka angielskiego i z zakresu obsługi komputera, dzięki projektowi z Unii Europejskiej, na którego realizację stowarzyszenie Grochowice Zdrój zdobyło środki finansowe w wysokości prawie 41 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego z POKL. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Kotla, która nieodpłatnie udostępnia sale na zajęcia. Uczestników zajęć czeka jeszcze egzamin podsumowujący ich dotychczasową naukę.

Stowarzyszenie Grochowice Zdrój to najaktywniej działająca organizacja pozarządowa z terenu gminy Kotla. Członkowie stowarzyszenia nie próżnują, na bieżąco śledzą programy, z których można pozyskiwać fundusze. W ubiegłym roku zrealizowali, aż siedem projektów, na które w sumie pozyskali ponad 110 tysięcy złotych.

Jednym z ostatnich działań stowarzyszenia był projekt pod nazwą „Aktywni Seniorzy w Gminie Kotla”, na który udało się pozyskać dotację w kwocie 32 tysięcy złotych z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 z MPiPS. Uczestnikami projektu były osoby 60 + z pięciu miejscowości w gminie Kotla.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.