Kolejne spotkanie, kolejne wnioski

0
487
2015 04-29 spotkanie z prezydentem@gimnazjum nr2@Głogów

Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami Głogowa to kolejne wnioski i spostrzeżenia głogowian. Podczas wczorajszego spotkania na osiedlu Piastów Śląskich II mieszkańcy wnioskowali między innymi o remont filii Przedszkola Publicznego nr 21, wyposażenie pobliskiego placu zabaw, remonty nawierzchni ul. Jagiellońskiej, Gala Anonima, a także o remont i powiększenie parkingu przy ul. Ziemowita.

– „Przez 30 lat nic na tym osiedlu się nie działo, od lat czekamy na remonty dróg i chodników” – mówili na spotkaniu mieszkańcy osiedla Piastów Śląski II, z którymi spotkał się prezydent Rafael Rokaszewicz.

Głogowianie wnioskowali także między innymi o remont elewacji lub chociaż wymianę okien w budynkach socjalnych przy ul. Kazimierza Sprawiedliwego, remont chodnika między ul. Królowej Jadwigi a Zieloną, budowę parkingu przy Targowisku Miejskim. Pytali także o planowane prace remontowe nawierzchni ul. Budziszyńskiej oraz wnioskowali o wymalowanie pasów dla pieszych na wysokości siedziby policji.

Na spotkanie z prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem przyszło prawie 70 osób, także radni miejscy i powiatowi. Z mieszkańcami rozmawiali też przedstawiciele policji i SM Nadodrze. Mieszkańcy pochwalili prezydenta za inicjatywę takich spotkań.

Było to już trzecie spotkanie z całego cyklu spotkań, które są zaplanowane. Przypomnijmy, prezydent zamierza spotkać się z mieszkańcami wszystkich głogowskich osiedli, by wysłuchać ich wniosków, opinii oraz poinformować o planowanych inwestycjach.

Jako pierwsze odbyło się spotkanie z mieszkańcami Nosocic, Widziszowa i Krzepowa.

Drugie spotkanie odbyło się z mieszkańcami osiedli Hutnik i Słoneczne, na które mimo iż przyszło tylko 21 osób, to wniosków i spostrzeżeń mieszkańców było kilkadziesiąt. Głogowianie prosili m.in. o więcej miejsc parkingowych, oznaczenie parkingów dla osób niepełnosprawnych, poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, w szczególności dzieci i osób starszych.

Mieszkańcy podzielili się także z władzami Głogowa swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwiązań komunikacyjnych na osiedlach, w tym ścieżek rowerowych. Prosili o bezkolizyjne ścieżki rowerowe i logiczne budowanie podjazdów dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych. Wskazywali na niemożliwy dojazd do podjazdu dla wózków przy ul. Norwida.

Głogowianie wnioskowali także o odświeżenie poziomego oznakowania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, zwiększenie atrakcyjności miejsc rekreacyjnych na osiedlu Słoneczne, dodatkowe patrole policji w tym miejscu ( ze względu na osoby spożywające alkohol na placu zabaw dla dzieci). Pytali o plany miasta dotyczące „amfiteatru” w parku przy ul. Budowlanych, głogowskie zabytki i możliwość wprowadzenia dla uczniów głogowskich szkół godzin z regionalizmu.

Terminarz spotkań:

30 kwietnia – hol na parterze Gimnazjum nr 3 – spotkanie dla mieszkańców osiedla Chrobry.

5 maja – hol w Szkole Podstawowej nr 14- spotkanie dla mieszkańców osiedla Piastów Śląskich A.

13 maja – sala koncertowa MCK MAYDAY – spotkanie dla mieszkańców osiedla Kopernika A,B i C.

19 maja – Sala Rajców głogowskiego Ratusza – spotkanie dla mieszkańców osiedla Śródmieście.

Każde spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30. Czas trwania około 2 godzin.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.