Strażacy spotkali się na Jasnej Górze

0
601
2015 04 28 strażacy z gminy Kotla poielgrzymka na jansą górę

Ponad 100 tysięcy przedstawicieli Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych spotkało się na Jasnej Górze podczas siódmej pielgrzymki strażaków. W pielgrzymce, która odbywa się co pięć lat i poprzedza obchodzony 4 maja Dzień Strażaka, uczestniczyli także przedstawiciele gminy Kotla.

W niedzielę, 26 kwietnia już po raz siódmy miała miejsce pielgrzymka strażaków na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywa się co pięć lat i poprzedza obchodzony 4 maja Dzień Strażaka.

W tegorocznej uroczystości udział wzięło ok. 100 tys. przedstawicieli Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz prezydent RP.

Z terenu gminy Kotla na Jasną Górę przybyli m.in.: Wójt Gminy Kotla Pan Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Przybylska, Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Kotli i Chociemyśli, radni gminni Pan Adam Wawro i Pani Krystyna Filipowicz, sołtysi: sołectwa Ceber Pani Anna Gniewosz, sołectwa Kotla Ewa Kłonica i sołectwa Chociemyśl Pani Helena Płócienniczak.

Święto strażaków na Jasnej Górze rozpoczęło się od koncertu orkiestr i zespołów artystycznych OSP. Tego dnia na jasnogórskich błoniach zabrzmiało aż 140 orkiestr. Koncert poprzedził mszę świętą w intencji strażaków.

Strażacy z gminy Kotla będą obchodzić swoje święto podczas majówki – „W związku ze zbliżającym świętem św. Floriana – patrona strażaków, zapraszamy wszystkich na Gminny Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych RP o Puchar Wójta Gminy Kotla, który odbędzie się podczas Festynu Majowego 1 maja na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli.”– informuje Wioletta Jańczak z Urzędu Gminy Kotla.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.