Głogowski Klub Judo powiększa kolekcję medali

0
426
Głogowski klub Judo z najmłodszymi zawodnikami

W poprzedni weekend (18-19 kwietnia) młodzi zawodnicy reprezentujący barwy Głogowskiego Klubu Judo wystąpili w „I Turnieju Przyszłych Olimpijczyków” , który odbył się w Kątach Wrocławskich. Klub podczas zawodów reprezentowało jedenastu zawodników, z czego aż sześciu z nich wróciło do domu z medalami.

I Turniej Przyszłych Olimpijczyków” przyciągnął do Kątów Wrocławskich zawodników z wielu miast Polski. Miało to również przełożenie na poziom całych zawodów, który był bardzo wysoki i wymagał od zawodników dużych umiejętności. Tym bardziej cieszą więc sukcesy osiągnięte przez judoków z Głogowa.

„Sam turniej przebiegł bardzo sprawnie, stał na wysokim poziomie, a i sami zawodnicy zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności. W Kątach Wrocławskich mieliśmy okazję zobaczyć młodych sportowców z wielu miast Polski. Swoich reprezentantów miały kluby z kluby m.in. z Wrocławia, Poznania, Kożuchowa, Bytomia Odrzańskiego, Przemętu, Jeleniej Góry, Warszawy, Lipna, Strzegomia i wielu innych miast. Bardzo cieszy fakt, że judo w Polsce cały czas się rozwija, a poziom zawodników jest coraz wyższy” – skomentował Łukasz Kogut, trener Głogowskiego Klubu Judo.

Mimo wysokiego poziomu zawodów, głogowscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i kilku z nich wróciło do Głogowa z kolejnymi medalami. Złoty krążek oraz puchar wywalczyła Dominika Opałka, która była zdecydowanie najlepsza w swojej kategorii wiekowej i wagowej, co udokumentowała wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem. Srebrny medal przypadł Wiktorii Woźniak, która w finale musiała uznać wyższość swojej rywalki. Warto jednak wspomnieć, że młoda judoczka powróciła po miesięcznej absencji spowodowanej złamaniem palca i był to jej pierwszy start po wznowieniu treningów.

Doskonały start w zawodach odnotowała również Justyna Opałka, jedna z najmłodszych zawodniczek trenujących w Głogowskim Klubie Judo. Mimo faktu, że startowała w wyższej kategorii wagowej i walczyła z cięższymi przeciwniczkami, udało jej się zdobyć brązowy medal. Swoją walkę o finał wprawdzie przegrała, jednak pokazała się w niej z bardzo dobrej strony i do samego końca walczyła o zwycięstwo. Trzecie miejsce w imprezie wywalczył też Dawid Czekajło, dla którego był to jeden z najtrudniejszych turniejów w dotychczasowej karierze oraz Bartłomiej Serwach. Drugi z wymienionych był bliski awansu do finału, jednak minimalny błąd sprawił, że musiał zadowolić się pojedynkiem o brąz. Najniższy stopień podium przypadł jeszcze Jakubowi Siodłakowi.

„Kuba pokazał się z bardzo dobrej strony i na pewno cieszy to, że ciągle podnosi swój poziom. Podczas turniejów stosuje coraz więcej technik rzutowych, co w połączeniu z silnymi rękami, jeszcze nieraz doprowadzi go do złotego medalu” – zapowiada opiekun głogowskich judoków.

Piąte miejsce w Kątach Wrocławskich wywalczył Piotr Zieliński. Młody reprezentant Głogowskiego Klubu Judo był na dobrej drodze do zdobycia medalu, jednak w końcówce walki o trzecie miejsce zabrakło mu sił, co wykorzystał jego przeciwnik.

„Piotrek technicznie robi postępy, jednak trzeba jeszcze dołożyć ćwiczenia, by poprawić jego siłę. To na pewno zaowocuje w niedalekiej przyszłości” – dodał trener Łukasz Kogut.

Siódme lokaty w „I Turnieju Przyszłych Olimpijczyków” padły udziałem Wiktora Krawczyka i Bartosza Grudnia. Dla 7-letniego Grudnia był to dopiero drugi turniej w karierze, a dodatkowo był najmłodszym oraz najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii.

Wszystkie walki podczas imprezy przegrali natomiast Wojciech Pawlarczyk i Jędrzej Janikowski. – „Dla Wojtka był to najsłabszy turniej, w jakim występował. Trzeba jednak dodać, że trafił na bardzo silnych przeciwników, bo przegrał z zawodnikiem z Warszawy, który zajął pierwsze miejsce oraz z judoką z Wrocławia, który był drugi” – dodał trener Głogowskiego Klubu Judo.

Przed młodymi głogowianami trzy tygodnie przerwy, a po nich kolejne zawody. 17 maja br. zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo wybiorą się do Leszna, gdzie wystartują w zawodach z okazji XXXV-lecia klubu Dwunastka Leszno.

„Rok temu Głogowski Klub Judo wystawił trzech zawodników i każdy wrócił z medalem. W tym roku wybiera się jeszcze lepsza grupa, dlatego liczę na dobre występy moich zawodników” – podsumował Łukasz Kogut.

Zawodnikom Głogowskiego Klubu Judo życzymy kolejnych udanych startów i jak największej ilości zdobytych medali!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.