Głogowskie Dni Książki w MBP wystartowały

0
502
2015-01-22 Ferie w bibliotece @MBP (fot.P.Dudzicki)

23. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkie dzieci na wspólne obchody  Głogowskich Dni Książki.

Światowy dzień Książki i Praw Autorskich jest świętem organizowany przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pierwszy raz to święto obchodzono w roku 1995. Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie postanowiła jednak pójść o krok dalej i promocję czytelnictwa postanowiła rozszerzyć nie do jednego, a czterech Głogowskich Dni Książki.

Pierwsze zajęcia w ramach Głogowskich Dni Książki odbyły się już dziś, jeśli jednak ktoś nie miał możliwości uczestnictwa – nic straconego! Kolejna okazja pojawi się już jutro (22.04) . O godz. 9:00 w Filii nr 1 odbędzie się pasowanie najmłodszych użytkowników biblioteki na czytelnika. Od 9:30 natomiast otwarty będzie Dział Dziecięco-Młodzieżowy głogowskiej MBP, gdzie przy ciekawej lekturze można przyjemnie spędzić czas.

W czwartek (23.04) wszystkie dzieci zapraszane są na warsztaty drukarskie, w piątek (24.04) natomiast odbędzie się konkurs papieski pt. „Chłopiec z Wadowic”. Na zakończenie czytelniczego święta wszystkie zainteresowane dzieci i młodzież zapraszani są ponownie do Działu Dziecięco-Młodzieżowego.

Rozkład Głogowskich Dni Książki:

22 kwietnia

  • 9:00 – Pasowanie na czytelnika (filia nr 1)
  • 9:30 Dział Dziecięco-Młodzieżowy

23 kwietnia

  • warsztaty drukarskie

24 kwietnia

  • 9:00”Chłopiec z Wadowic” konkurs papieski
  • 9:30 Dział Dziecięco-Młodzieżowy

Głogowskie Dni Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie prze ul. Jedności Robotniczej 40, odbywać się będą do piątku, 24. kwietnia.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.