Gmina Kotla: Odznaczeni za służbę synów

0
451
2015-04-17-rozdanie medali@Gmina kotla

Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności otrzymali rodzice, których co najmniej trzech synów pełniło wzorową służbę w siłach zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Medale wręczyli z-ca Wojskowego Komendanta Uzupełnień mjr Dariusz Mistrzak oraz Ewelina Czajkowska.

W piątek, 17 kwietnia w sali narad w Urzędzie Gminy Kotla miało miejsce wręczanie srebrnych medali za Zasługi dla Obronności Kraju.

– „Medale i dyplomy wręczane były na ręce rodziców, których co najmniej trzech synów pełniło wzorową służbę w siłach zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”– informuje Wioletta Jańczak z Urzędu Gminy Kotla.

Okazując uznanie rodzicom, nadane przez Ministra Obrony Narodowej medale wręczyli z-ca Wojskowego Komendanta Uzupełnień mjr Dariusz Mistrzak i Pani Ewelina Czajkowska natomiast Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z Przewodniczącą Rady Haliną Przybylską złożyli podziękowania i kwiaty.

Srebrny medal otrzymali Państwo Bożena i Piotr Stępień z Kotli, Eugeniusz i Irena Lentka z Głogówka oraz Stanisław Nąckiewicz z Kulowa.

Na koniec spotkania, przy słodkim poczęstunku, goście mieli okazję do wspomnień z czasów, kiedy ich synowie odbywali służbę wojskową.

Medal za Zasługi dla Obronności to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez ministra obrony narodowej. Został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.