Zdobyli indeksy

0
824
2015-04-15- w pogoni za indeksem- konkurs@Głogów

Ponad 300 gimnazjalistów wzięło udział w szóstej edycji Powiatowego Konkursu „W pogoni za indeksem”. Jak co roku, nagrodą w konkursie były indeksy, które umożliwiają otrzymanie dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół ponadgimnazjalnych i rozpoczęcie nauki w wybranej przez siebie szkole ponadgimnazjalnej w powiecie głogowskim. Uczniowie mogli się sprawdzić na polu matematycznym, geograficznym oraz polonistycznym.

15 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie odbył się finał VI Powiatowego Konkursu „W pogoni za indeksem”. Konkurs przebiegał w trzech etapach, a wzięło w nim udział ponad 300 gimnazjalistów. Nagrodą w konkursie były bezcenne indeksy, które umożliwiają otrzymanie dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół ponadgimnazjalnych i rozpoczęcie nauki w wybranej przez siebie szkole ponadgimnazjalnej w powiecie głogowskim.

Uczniowie mogli się sprawdzić na polu matematycznym, geograficznym oraz polonistycznym. Matematycy wykonywali zadania pisemnie, natomiast w pozostałych przedmiotach przeprowadzono prezentacje ustne, które wymagały nie tylko ogromnej wiedzy z różnych dziedzin, ale przede wszystkim opanowania paraliżującego czasem stresu.

Szczególnie zadowoleni są uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Gimnazjaliści zgarnęli aż cztery indeksy.

–„Naszym uczniom przyszło się zmierzyć z kolegami z innych szkół, a konkurencja była niezmiernie silna. Cieszymy się, że nasze gimnazjum prezentowała tak liczna grupa finalistów. W trzecim etapie konkursu stanowiliśmy najliczniejszą ekipę.”– mówi opiekunka gimnazjalistów.

Szczęśliwymi posiadaczami indeksów zostali: Gabriela Adamczyk, Julia Gajdzińska oraz Aleksandra Świerkowska, które otrzymały indeks z języka polskiego oraz Filip Chrzuszcz, który zdobył indeks z geografii.

Warto dodać, że Ola Świerkowska zdobyła indeks po raz drugi, zeszłoroczny był z matematyki. Gabriela Adamczyk natomiast poza indeksem otrzymała także nagrodę specjalną za największe wrażenie, jakie wywarła na komisji. Jurorki podkreśliły wysoki poziom prezentacji uczestników, ich dojrzałość i oryginalność.

Spotkanie laureatów VI Powiatowego Konkursu „W pogoni za indeksem” dla uczniów szkół gimnazjalnych zorganizowane zostało przez PCPPPiDN.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.