Grosze Głogowskie rozdane

0
474
2015-04-10-wręczenie nagór gospodarczych grosz głogowski@Głogów

Po raz drugi w Głogowie przyznano Grosze Głogowskie – nagrody gospodarcze dla lokalnych przedsiębiorców i inwestorów. Wśród laureatów znalazły się m.in. takie spółki jak Hurtap czy też E-TOWERS FAMABA S.A.  Nagrody wręczyli prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

W ostatnią sobotę, już po raz drugi w Głogowie wręczono Nagrodę Gospodarczą „Grosz Głogowski”. Po ubiegłorocznej pierwszej edycji – w tym roku uroczystość firmowali wspólnie prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, który jest pomysłodawcą nagrody oraz starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Po raz pierwszy Gorsze Głogowskie zostały przyznane w ubiegłym roku.  Nagrodę wręczono wtedy przedsiębiorcom i inwestorom na terenie powiatu głogowskiego w czterech kategoriach.

W tym roku liczba kategorii zwiększyła się do pięciu. Kapituła Nagrody Gospodarczej wyróżniła firmy w poszczególnych kategoriach:

Nowy Inwestor – Hurtap S.A.,
Uznana Firma Lokalna – E-TOWERS FAMABA S.A.,
Firma Zaangażowana Społecznie – Euromaster Karbownik,
Lider Ziemi Głogowskiej – CEG-ROL,

Po raz pierwszy w tym roku przyznano nagrodę w kategorii Firma najlepiej wykorzystująca środki z PUP, którą otrzymał Zakład Handlowy „STEFAN”. Specjalne wyróżnienie otrzymała także Fundacja KGHM Polska Miedź.

Celem nagrody jest promowanie najlepszych firm, organizacji i osób związanych z życiem gospodarczym Głogowa i powiatu głogowskiego za inspirowanie rozwoju, innowacje, postawy proinwestycyjne, czy tworzenie nowych ofert na rynku pracy.

–„To nasz samorządowy ukłon w stronę inwestorów i przedsiębiorców lokalnego rynku pracy, chcemy docenić ich wysoką aktywność zawodową, która przede wszystkim dla mieszkańców ziemi głogowskiej oznacza nowe i stabilne miejsca pracy” – tak o nagrodzie mówił Rafael Rokaszewicz, kiedy rok temu zainicjował przyznawanie Grosza Głogowskiego lokalnym przedsiębiorcom.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.