Okazja czyni złodzieja

0
709
policja-2

Zminimalizowanie ryzyka włamania czy kradzieży auta zależy od jego właściciela i od tego ile systemów antywłamaniowych, antykradzieżowych zostanie zainstalowanych w pojeździe. Głogowscy policjanci przypominają o czym należy pamiętać, aby ustrzec się przed kradzieżą – „To my najlepiej wiemy ile jest wart nasz samochód.”

Możliwości zabezpieczeń mamy wiele: blokady mechaniczne, autoalarmy, immobilisery i ukryte przełączniki, lokalizator gps, zeder, czy blokada skrzyni biegów.

– „Dobrym pomysłem jest korzystanie z więcej niż jednego rozwiązania. Złodziej amator podda się po kilkunastu sekundach prób, „fachowiec” poświęci autu nieco więcej czasu. Jednak, ani jeden, ani drugi nie chce być złapany.”– mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Złodzieje samochodów ustalają sobie czas, po którym odstępują od próby kradzieży. Czas, po którym najzwyczajniej w świecie ryzyko staje się zbyt wysokie.
Każde dodatkowe utrudnienie jakie spotkają na swej drodze, zmniejsza szansę na tajemnicze zniknięcie naszego auta.

Ponadto należy pamiętać:

1. Parkuj samochód w miejscu często uczęszczanym, widocznym i dobrze oświetlonym nocą. Najlepiej jednak wynająć miejsce na parkingu strzeżonym.
2. Nie zostawiamy w aucie na widoku cennych przedmiotów. Radioodtwarzacz jeśli ma zdejmowany panel, demontujmy go za każdym razem, gdy zostawiamy samochód na dłuższą chwilę.
3. Kolejnym błędem jest pozostawianie auta z włączonym silnikiem, nawet na krótką chwilę.
4. Kluczyki od auta mamy zawsze przy sobie, a przy najmniej nie w miejscu łatwo dostępnym dla innych . Błędem jest zostawianie ich w marynarce np. w szatni, czy wraz z dokumentami w przedpokoju przy samych drzwiach.
5. Rozsądnie podchodź do każdej próby zatrzymania Cię przez innych użytkowników drogi. Sygnalizowaną przez innych kierowców ewentualną usterkę najbezpieczniej sprawdzić np. na najbliższej stacji benzynowej.
6. Pamiętaj ponadto o ubezpieczeniu Autocasco.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.