Głogów: Imprezowy Rozkład Jazdy

0
532
Zdjęcie Nosowskiej 2015-04-10 Koncert Nosowskiej MCK Mayday Głogów (Fot.P.Skrzydło)

Kolejny tydzień kwietnia rozpoczęty. W najbliższych dniach w Głogowie będzie się działo naprawdę sporo: miasto nad Odrą odwiedzi Katarzyna Nosowska, muzycznie zabrzmi również ROŚLINA. Maria Pakulis i Mirek Kropielnicki teatralnie opowiedzą o seksie dla opornych, Chrobry rozegra najbardziej wyczekiwane przez kibiców spotkanie z Zagłębiem, a w ruinach głogowskiego teatru miejsce mieć będzie Bitwa o Głogów.

Kolejny bogaty w wydarzenia tydzień rozpoczęty. Po dniach wyciszenia i spokoju związanych z świętem Wielkiej Nocy, w Głogowie odbędzie się szereg wydarzeń, które ponownie wskrzeszą energię mieszkańców naszego miasta. W tym tygodniu atrakcji będzie naprawdę sporo.

Zacząć można na sportowo z BiegamBoLubię Głogów. W środowy wieczór biegacze zapraszają na kolejny, wieczorny trening w świetnym towarzystwie. grupa spotyka się o godz. 20:00 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury i wspólnie przemierzają Głogów. BBL nastawiony jest na osoby początkujące, służy wsparciem i dobrą radą, która niezwykle cenna jest właśnie na początku biegowej przygody. Treningi wieczorne odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godz. 20:00, natomiast treningi rodzinne rodzinne o 9:30, stadion Chrobrego.

W czwartek Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na X Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się w ramach Festiwalu 7 Kultur. 9-10. kwietnia o godz 9:00-15:00 w Wentylatorni MOK odbędą się przesłuchania koncertowe, natomiast koncert finalistów odbędzie się 10. kwietnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej MOK. Gościem specjalnym X Konkursu Piosenki Obcojęzycznej będzie Kasia Wilk.

Podczas, gdy publiczność będzie wsłuchiwała się w głosy głogowskiej młodzieży, w Pracowni 45 (również w MOK) o 17:00 odbędzie się VIII Wystawa Sztuki Nieprofesjonalnej Pracowni 45, na którą zaprasza Galeria Edukacji Twórczej MOK. Wstęp na wystawę jest wolny. Pracę oglądać będzie można do 27. kwietnia 2015.

Czwartek to również Programowanie w SZANSIE, czyli nowa grupa dla młodzieży zajmująca się tworzeniem gier internetowych i programowaniem. Udział w zajęciach może wziąć każda chętna osoba powyżej 13 roku życia. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych na spotkanie organizacyjne w SZANSIE, które odbędzie się 9. kwietnia o 16:00.

Piątek natomiast przyniesie wydarzenie, na które czekają głogowscy fani dobrej, polskiej muzyki. Do miasta nad Odrą zawita artystka, w tekstach której odnajdują się kolejne pokolenia Polaków – Katarzyna Nosowska. „Teksański” „Mimo wszystko’”, „Sic”, „A ty?”, „Zazdrość” – to tylko kilka z tytułów, które dobrze znają rzesze fanów Nosowskiej i zespołu Hey. Nosowska współpracowała z wieloma czołowymi artystami polskiej sceny rockowej. W 1989 roku młoda artystka nagrywała chórki dla Pidżamy Porno, w 1993 nagrała EPkę „Ku Przyszłości”z zespołem Dezerter. Gościnnie występowała również na płytach m.in. Świetlików, Ścianki i Voo Voo. Koncert Katarzyny Nosowskiej poprzedzi występ wrocławskiej formacji Digit All Love. Koncert odbędzie się 10. kwietnia o godz. 18:00 w MCK Mayday. Wstęp: 40 zł/przedsprzedaż, 50 zł/w dniu koncertu.

Jeśli natomiast po koncercie Nosowskiej ktoś będzie miał ochotę na więcej – nic prostszego. Kolejny koncert tego wieczoru odbędzie się w Kulturce PUB. O 21:00 do piwnicy Kulturki zawita głogowska ROŚLINA, czyli Krzysztof ”Horacy” Horka, Jacek Krzyszkowski, Marcin Reszewicz i Tomasz Ogłaza. Zespół Roślina istnieje od 2001 roku. Pomimo wielu zmian w składzie i ostatecznie zawieszenia działalności w roku 2009, charyzmatyczny wokalista/multiinstrumentalista Krzysztof Horka postanowił wrócić do swoich Blues – Rockowych korzeni. W chwili obecnej zespół kończy prace nad płytą, która ujrzy światło dzienne już niebawem.

Po bogatych w muzyczne wrażenia wieczorze, sobotni poranek w Głogowie można rozpocząć na sportowo – po raz trzeci w tygodniu na biegowe spotkanie zaprasza team BiegamBoLubię Głogów – o 9:30 na stadionie Chrobrego odbędzie się kolejny trening rodzinny. Taka forma spędzenia poranka pozwala spędzić aktywnie czas w gronie najbliższych. Trenują duzi, młodsi zapraszani są przez trenerki dziecięce do aktywnej zabawy. Wszystkie treningi organizowane przez głogowski BBL są bezpłatne.

Jeśli jednak jeden trening to dla kogoś niewystarczająca dawka dziennej aktywności, może udać się na trening do V Crossu Straceńców. W najbliższą sobotę o 16:00 odbędzie się już przedostatnie spotkanie przed biegiem właściwym, warto więc przyjść i zobaczyć, jak będzie wyglądało tegoroczne ”stracenie”, które nastąpi już 25-26. kwietnia na Górkowie.

Po treningu crossu sportowych emocji ciąg dalszy. O 17:00 SPR Chrobry Głogów zmierzy się z ekipą Wisły Płock (hala widowiskowa przy Wita Stwosza), natomiast o 17:45 na stadionie przy Wita Stwosza odbędzie się derbowe spotkanie, na które czekają wszyscy kibice Chrobrego – głogowianie podejmą Zagłębie z Lubina. Wg. sondażu przeprowadzonego na oficjalnej stronie ChG, jest to najbardziej wyczekiwany wiosenny, domowy mecz głogowskiej drużyny – aż 86% kibiców z Głogowa czeka właśnie na to spotkanie.

Najbliższa sobota to również Kwietniowy Turniej Szachowy. Spotkanie szachistów rozpocznie się o 10:00, natomiast zapisy trwać będą od 9:15 do 9:45. Zmagania szachistów odbędą się w sali konferencyjnej MOK. Wpisowe: 15 zł/dorośli, 10 zł/juniorzy do lat 18.

Na zakończenie tygodnia: w niedzielę o 12:00 na Rynku Starego Miasta odbędzie się widowisko militarne z okazji 70 rocznicy walk o Głogów. W wydarzeniu zobaczyć będzie można aż 80 rekonstruktorów oraz 60 szt. broni palnej. Zaprezentowana inscenizacja oparta będzie o pokazy pirotechniczne i pojazdy militarne.

Niedzielny wieczór zakończyć można ”Seksem dla opornych” – taki tytuł nosi spektakl teatralny w reżyserii Bożeny Borowskiej. W sali widowiskowej MOK zobaczyć będzie można Marię Pakulis oraz Mirka Kropienickiego, którzy wcielą się w rolę Alice i Henry’ego – małżeństwa z wieloletnim stażem, wiodącego zwyczajne, wręcz banalne życie. Para, pragną ożywić swój związek i obudzić dawną namiętność, wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik ”Seks dla opornych”, który ma im pomóc na nowo rozpalić płomień małżeńskiej namiętności. Spektakl ”Seks dla opornych” odbędzie się w niedzielę o 18:00 w sali widowiskowej MOK. Wstęp: 35 zł/przedsprzedaż, 45 zł/w dniu spektaklu.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić TutajGLOGOW.pl

Już nie szukaj! Głogów jest tutaj!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.