Nosowska w Głogowie!

0
730
logo MCK MAYDAY

O tym, że Głogów brzmi dobrze wiadomo nie od dziś. W samym marcu miasto nad Odrą odwiedziły takie zespoły, jak Luxtorpeda i Happysad, nie gorzej będzie w miesiącu właśnie rozpoczętym. Już w piątek, 10. kwietnia na scenie MCK Mayday wystąpi jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek rockowych – Katarzyna Nosowska.

Koncert, który odbędzie się za nieco ponad tydzień to nie lada gratka dla wszystkich fanów dobrej, polskiej muzyki. Do Głogowa zawita artystka, w tekstach której odnajdują się kolejne pokolenia Polaków – Katarzyna Nosowska. „Teksański” „Mimo wszystko’”, „Sic”, „A ty?”, „Zazdrość” – to tylko kilka z tytułów, które dobrze znają rzesze fanów Nosowskiej i zespołu Hey.

Katarzyna Nosowska to autorka tekstów, wokalistka zespołu Hey znana także z dokonań solowych. Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Paszportu Polityki, i dwudziestu jeden Fryderyków (w tym dziesięciu z zespołem Hey). Artystkę uhonorowało także miasto Szczecin przyznając jej tytuł Ambasadora Szczecina.

Nosowska współpracowała z wieloma czołowymi artystami polskiej sceny rockowej. W 1989 roku młoda artystka nagrywała chórki dla Pidżamy Porno, w 1993 nagrała EPkę „Ku Przyszłości”z zespołem Dezerter. Gościnnie występowała również na płytach m.in. Świetlików, Ścianki i Voo Voo.

W 2012 roku Nosowska została nową dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie – ogólnopolskiej trasy koncertowej, w której udział biorą czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych.

Zanim jednak na scenie zobaczyć i usłyszeć będzie można Katarzynę Nosowską, na scenie MCK Mayday pojawi się zespół Digit All Love – wrocławska formacja, która od dziewięciu lat konsekwentnie kreuje własny elektryczny styl. Zespół łączy elektronicznie brzmienia z klasyczną sekcją smyczkową. Od początku kojarzony z nurtem trip-hopu jako jedna z pierwszych tego typu grup w Polsce. Balansuje pomiędzy mroczną melancholijną elektroniką zrównoważoną przez dynamiczne partie wiolonczeli, altówki i skrzypiec. W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się trzy płyty: „Digitalllove” (2007), „V” (2010) oraz wydana w sierpniu ubiegłego roku „Augusta”.

Koncert Nosowskiej odbędzie się w piątek 10. kwietnia w MCK Mayday. Bilety dostępne w cenie: 40 zł/przedsprzedaż, 50 zł/ w dniu koncertu.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.