Dwa srebrne medale dla głogowskiego Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki

0
426
2015-03-30 zdjęcie: Grzegorz Kuleń

Zdolnych sportowców w Głogowie nie brakuje a kolejnym, żywym dowodem na poparcie tego stwierdzenia jest Grzegorz Kuleń-Sławieński z Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki. W II Mistrzostwach Polski Cavalcanti w brazilian jiu jitsu głogowianin wywalczył aż dwa srebrne medale.

Utytułowanych sportowców w Głogowie jest wielu, a do ich grona właśnie dołączył Grzegorz Kuleń-Sławieński, który jest zawodnikiem głogowskiego Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki. Judo i modern jiu jitsu Grzegorz trenuje już od dziewięciu lat, a podczas ostatnich II Mistrzostw Polski Cavalcanti w brazilian jiu jitsu odniósł wielki sukces.

Dwa srebrne medale zdobyte podczas Mistrzostw Polski to dużo osiągnięcie szczególnie kiedy okazuje się, że do złota zabrakło niewiele – Walczyłem w judo i brazylijskim jiu jitsu w kimonach i bez kimon. Zdyskwalifikowano mnie w walce o złoto, bo zrobiłem dźwignię, która była niedozwolona. Nie doczytałem przepisów i wyszło jak wyszło – opowiada Grzegorz.

Zdobyte medale wydają się być cenne również ze względu na fakt, iż Grzegorz walczył w starszej niż swoja kategorii wiekowej – Walczyłem w starszej kategorii wiekowej, bo nie było zawodników w mojej wadze, dlatego walczyłem ze starszymi od siebie. Do finału stoczyłem cztery walki judo, a w samym finale dwie, a w brazylijskim ju-jitsu walczyłem dwa razy.

Sukcesy, jakie udaje się osiągać sportowcom najczęściej okupione są wieloma latami treningów i tak też było w przypadku Kuleń-Sławińskiego – Ja trenuję od dziewięciu lat. Wcześniej uprawiałem lekkoatletykę, jednak judo to jest właśnie to – mówi z przekonaniem Grzegorz.

2015-03-30 zdjęcie: klub dalekowschodnich sztuk walki

Młodego sportowca trenuje Piotr Sławiński ˜– trener i właściciel Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie. To właśnie Sławiński od wielu lat zajmuje się Grzegorzem, który już jako dziecko odnosił sukcesy sportowe.

Grzegorza trenuję od siedmiu lat. Jako chłopiec zdobywał wiele medali w turniejach, zarówno w modern jiu jitsu, jak i judo – opowiada Sławiński. – Grzesiek startował teraz w Poznaniu. Udało się dużo osiągnąć. W walce o złoto zaważyła nieznajomość przepisów – każda organizacja, która robi zawody ma jakieś przepisy, reguły i po prostu Grzesiu nie zdążył się z nimi zaznajomić. Ten sukces świadczy o jego dobrym wyszkoleniu, bo startował w kategorii wyższej od swojej i zdobył dwa srebrne medale. Przegrał tylko dlatego, że zastosował techniki, których nie mógł, więc do złota zabrakło naprawdę niewiele.

Pod swoją opieką Klub Dalekowschodnich Sztuk Walki ma nie tylko młodzież i osoby dorosłe, taekwando i judo trenują również dzieci. Każda grupa wiekowa może brać udział w treningach, do czego zachęca właściciel Klubu – Uprawiamy dwa systemy walki: modern jiu jitsu i taekwando.  Aktualnie nastawieni jesteśmy na rekreacje i tylko ci zawodnicy, którzy chcą startować, chcą się sprawdzać, jeżdżą na zawody. Dzięki przygotowaniu, jakie uczniowie zdobywają  w naszej szkole, w przyszłości mogą starać się o pracę, w której wymagane są właśnie takie umiejętności – wielu moich uczniów jest oficerami Wojska Polskiego i policji. W naszej szkole trenujemy też dzieci, dlatego każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Treningi Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie odbywają się od poniedziałku do piątku. Dokładny plan zajęć znaleźć można na oficjalnej stronie klubu.

Grzegorzowi Kuleń-Sławieńskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejny sukcesów!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.