Rozmawiali o inteligentnej kopalni

0
611
2015-03-27-inteligenta kopalnia-konferencja@Legnica

Inteligenta Kopalnia była tematem III Konferencji Technicznej, która odbyła się w Legnicy. W dwudniowym spotkaniu, oprócz ludzi związanych z wydobyciem złóż miedzi i węgla, udział wzięli także przyszli górnicy – uczniowie z głogowskiego Zespołu Szkół im. Wyżykowskiego.

III Konferencja Techniczna INTELIGENTNA KOPALNIA odbyła się 19-20 marca w Hotelu Qubus Legnica. Gospodarzem tegorocznej konferencji był KGHM Polska Miedź S.A.

„Długookresowa wizja zakłada uzyskanie przewagi konkurencyjnej poprzez wdrożenie nowych technologii. Celem strategicznym KGHM Polska Miedź jest opracowanie oraz przemysłowe wdrożenie nowoczesnych technologii niezbędnych do rozwoju pierwszej na świecie inteligentnej kopalni opartej o sieci neuronowe” – czytamy w komunikacie.

Konferencja techniczna skupiła ludzi związanych z wydobyciem złóż zarówno miedzi, jak i węgla. Na konferencji podejmowane były tematy z zakresu efektywności, technologii i bezpieczeństwie.

W dwudniowym spotkaniu udział wzięli między innymi przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego, Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG jaki i firm zajmujących się produkcją narzędzi niezbędnych w zachowaniu bezpieczeństwa i efektywności wydobycia w kopalniach.

W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie z IV klasy technika górnictwa ze szkoły im. J. Wyżykowskiego w Głogowie.

– „Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali m. in. wystąpienia dyrektora naczelnego ds. inżynierii produkcji KGHM na temat „Koncepcji budowy inteligentnej kopalni przez KGHM”. Po wysłuchaniu wykładów w przerwie jeszcze długo dyskutowali z dyrektorem nad zastosowaniem technologii 3D w monitorowaniu wyrobisk górniczych oraz controlingu w inteligentnej kopalni.”– opowiada Elżbieta Jęczmionka, opiekunka grupy.

Patronat naukowy nad spotkaniem objęła Akademia Górniczo – Hutnicza, Główny instytut Górnictwa, Politechnika Wrocławska, Śląska i Krakowska.

2015-03-27-inteligenta kopalnia-konferencja@Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.