Rodzinne spotkanie z wielkanocną plastyką w głogowskim MAH

0
431
2014-09-18 Muzeum Archeologiczno-Historyczne mah zamek (fot.P.Dudzicki) 01

Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza na kolejne interesujące zajęcia. Już w najbliższa sobotę, 28. marca całe rodziny będą miały okazję wziąć udział w spotkaniu z wielkanocną plastyką obrzędową.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne po raz kolejny wychodzi z ciekawą propozycją do mieszkańców Głogowa. W najbliższą sobotę, 28. marca o dwóch porach: 11:00-12:30 i 13:30-15:00 będzie można wziąć udział w spotkaniu z wielkanocną plastyką obrzędową.

Podczas zajęć organizatorzy opowiedzą m.in. o tym, jak inaczej nazywa się niedziela palmowa, czym różni się pisanka od kraszanki oraz wyjaśnią co to jest dyngus, a czym jest śmigus. – Każdy uczestnik spotkania będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu własnej palmy wielkanocnej – zachęcają organizatorzy.

Takie spotkanie może być zarówno świetną okazją do odwiedzenia głogowskiego Muzeum, jak i spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Najmłodsi będą mieli możliwość poznania różnych ciekawostek związanych ze świętami wielkanocnymi, starsi natomiast będą mogli podzielić się z najmłodszymi swoimi technikami tworzenia palmy.

Rodzinne Spotkanie z plastyką obrzędową odbędzie się w sobotę, 28. marca w godzinach: 11:00-12:30, 13:30-15:00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Wstęp wolny.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.