Niespodziewany impuls powodem kradzieży

0
510
2014-02-04-zatrzymani-za-kradzież-przez głogowską-policję@Głogów-001

Głogowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który na początku marca próbował  ukraść busa jednej z firm kurierskich. W trakcie przesłuchania podejrzany tłumaczył się „niespodziewanym impulsem, który skłonił go do próby kradzieży”. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

37-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany w dniu 23 marca tego roku przez policjantów Wydziału Kryminalnego za próbę kradzieży busa Fiata Ducato jednej z firm kurierskich.

–„Mężczyzna idąc w dniu 9 marca ulicą Sikorskiego w Głogowie wykorzystał fakt, że kierowca Fiata Ducato, wysiadł z pojazdu, ale nie wyłączył silnika i pozostawił otwarte drzwi. Wskoczył do samochodu i odjechał nim.”– relacjonuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Skradziony samochód został przez niego porzucony, kiedy mężczyzna zorientował się, że w pobliżu znajduje się patrol policji.

Bus bardzo szybko został odnaleziony i wrócił do właściciela – firmy kurierskiej. Poszukiwany sprawca po zatrzymaniu przyznał się do winy.

–„W trakcie przesłuchania stwierdził, że kradzieży dokonał pod wpływem niespodziewanego impulsu.” – dodaje Bogdan Kaleta.

Za usiłowanie kradzieży grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.