Nocne działania policji

0
587
2014-07-17 komenda policji policja (fot.P.Dudzicki) 01

90 kontroli pojazdów, zatrzymane 4 dowody rejestracyjne oraz 7 mandatów to bilans akcji przeprowadzonej przez głogowskich policjantów w nocy z 20 na 21 marca. Działania pod nazwą „Stop kradzieżom 03.15”,ukierunkowane były na zwalczanie przestępczości samochodowej.

Działania rozpoczęły się o godzinie 21.00 w piątek 20 marca odprawą, w której uczestniczyli policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz służb kryminalnych.

–„Działania prowadzone do godzin rannych 21 marca, ukierunkowane były na przeciwdziałanie przestępczości związanej z kradzieżami pojazdów, włamaniami do samochodów, kradzieżą wyposażenia i akcesoriów z aut, uszkodzeń mienia oraz posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub, których posiadanie jest zabronione.”– mówi oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili 90 kontroli pojazdów. Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne. Policjanci wymierzyli 7 mandatów karnych oraz zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Podobne działania będą wkrótce przeprowadzone ponownie.

Statystyki

Dziesięć lat temu, w 2004 roku w Polsce ukradziono 45,3 tys. samochodów. W kolejnych czterech latach nastąpił drastyczny spadek kradzieży, co można wiązać z masowym importem samochodów używanych do Polski, a co za tym idzie z coraz mniej problemowym dostępem do używanych, ale za to niedrogich części zamiennych. W zeszłym 2014 roku z polskich ulic zniknęło 14,1 tys. samochodów, co oznacza 9% spadek kradzieży w porównaniu z rokiem 2013.  Nie ma się jednak z czego cieszyć, bo wciąż ginie u nas wiele samochodów.

źródło: moto.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.