Z młodzieżą o cyberprzemocy

0
459
2015-03-21-pogadanka o cyberprzemocy-policja@Głogów

Przez dwa dni policjanci z głogowskiej Komendy spotykali się z uczniami Gimnazjum nr 2, prowadząc z młodzieżą pogadanki o cyberprzemocy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się w szerszym zakresie czym jest przemoc w sieci i jakie są jej konsekwencje.

Internet to skarbnica wiedzy. Niestety coraz częściej staje się również narzędziem, którym można wyrządzić innej osobie ogromną krzywdę.

– „Stosowanie przemocy poprzez zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem internetu w tym komunikatorów , witryn internetowych, forów dyskusyjnych, portali społecznościowych, czy telefonów komórkowych to niestety stosunkowo częste przypadki, którymi zmuszeni są zająć się policjanci.”– mówi mł. asp. Łukasz Szuwikowski.

Funkcjonariusze przybliżyli nastolatkom obowiązujące przepisy prawne dotyczące spraw nieletnich, omówili konsekwencje w przypadku naruszenia prawa przez nieletnich, uwzględniając problematykę odpowiedzialności małoletnich i nieletnich. Uświadamiali jakie środki wychowawcze i poprawcze przewiduje Ustawa o Nieletnich.

Głogowska policja przypomina, że osoby dotknięte przestępstwami doby komunikacji elektronicznej powinny niezwłocznie zgłosić ten fakt na policji. Cyberprzemoc lub stalking to przemoc związana z mediami, przede wszystkim z użytkowaniem telefonu komórkowego i Internetu. Napastnicy prześladują swoje ofiary złośliwymi i obraźliwymi SMS-ami lub e-mailami. Bardziej drastyczną formą ataku jest sporządzanie witryn internetowych, wpisów na forach dyskusyjnych czy dręczenia przez popularne komunikatory sieciowe.

Prelekcje w Gimnazjum nr 2 w Głogowie przeprowadzili pracownicy Wydziału Prewencji KPP Głogów mł. asp. Łukasz Szuwikowski, sierż. sztab. Monika Ancygier –Szczepańska, Agnieszka Pożniak.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.