Gmina Kotla: Wrócili na basen

0
654
2015-03-19-zajęcia na basenie@gmina Kotla

Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej w Kotli po krótkiej przerwie wracają na zajęcia nauki pływania. W tym roku szkolnym z wyjazdów na basen skorzysta 386 uczniów. 

Z wyjazdów na basen w roku szkolnym 2014/2015 korzysta 386 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, Szkoły Filialnej w Chociemyśli wraz z odziałem „O” oraz dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Publicznego w Kotli.  Utworzono 10 grup wyjazdowych i każda grupa jeden raz w miesiącu uczestniczy w dwugodzinnych zajęciach na basenie. Wyjazdy potrwają do maja tego roku.

„Od marca kontynuowane są wyjazdy naszych uczniów na basen. Dzieci, które w danym dniu nie mogą być na basenie mogą korzystać z groty solnej.”– informuje Wioletta Jańczak z Urzędu Gminy Kotla.

Koszty zakupu biletów wstępu na basen oraz zorganizowania transportu w kwocie blisko 50 tysięcy złotych w całości finansowane są z pozyskanej przez Gminę Kotla darowizny z Fundacji Polska Miedź z Lubina. Opiekę podczas wyjazdów zapewnia kadra z placówek oświatowych Gminy Kotla.

Zajęcia na basenie odbywają się w ramach Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym i finansowany jest ze środków Fundacji „Polska Miedź”. Dotyczy on również wyjazdów uczniów tych szkół na zieloną szkołę. Zajęcia na basenie rozpoczęły się już w październiku 2014 r.

Przypomnijmy, że celem Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym jest otoczenie opieką profilaktyczną mieszkańców Zagłębia Miedziowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.