FAZA Fest startuje już jutro!

0
458
2015-03-16 plakat: faza

Już jutro, 20. marca startuje wydarzenie, jakiego w Głogowie jeszcze nie było. Festiwal Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności, czyli FAZA Fest to przedsięwzięcie, w które zaangażowały się największe podmioty w mieście. A wszystko po to, by przy pomocy niewiarygodnej liczby rozmaitych inicjatyw promować odpowiedzialne rodzicielstwo, aktywizację młodzieży i integrację społeczną w myśl hasła: „Bliżej siebie, dalej od narkotyków.”

Zielone plakaty, które opanowały nasze miasto już od kilkunastu dni zapowiadają niezwykłe przedsięwzięcie: FAZA Fest, czyli Festiwal Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności, w ramach którego przez trzy kolejne dni (20-22 marca) mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję spędzić aktywnie czas w gronie rodzinnym.

FAZA Fest jest alternatywną odsłoną festiwalu łączącego wszystkie pokolenia. Zajęcia, warsztaty, gry, zabawy i koncerty pomyślane zostały w taki sposób, aby każda grupa wiekowa mogła aktywnie i ciekawie skorzystać z bogatej oferty tego przedsięwzięcia.

Podczas Festiwalu FAZA przewidujemy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Jednym z naszych priorytetowych zamierzeń jest to, aby w imprezie wzięła udział jak największa liczba uczestników – mówią organizatorzy FAZY. –Celem jest współpraca jednostek miejskich z organizacjami i instytucjami pozarządowymi, działającymi na rzecz odpowiedzialnego rodzicielstwa, aktywizacji młodzieży i integracji społecznej.

Warto zaznaczyć, że Festiwal jest wspólną inicjatywą instytucji i organizacji pozarządowych pod patronatem Prezydenta Głogowa i Starosty Powiatu Głogowskiego.

Poniżej prezentujemy rozkład wydarzeń, w których będzie można wziąć udział podczas Festiwalu Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności FAZA Fest:

Piątek, 20.03.2015 MIEJSKI OŚRODEK KULTURY

  • 9:00 Uroczyste otwarcie Festiwalu Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności. Teatrapia: VII Przegląd Spektakli O Tematyce Profilaktycznej

Sobota, 21.03.2015 MCK MAYDAY:

  • 10:00-13:00 Zumba dla każdego, sala 14/piętro
  • 10:00-17:00 Otwarte Strefa Lego, hol/parter
  • 10:00-18:00 Foto-Studio, studio foto
  • 11:00-12:00 Zdrowo i kolorowo – warsztaty kulinarne, Steak House/Rock Cafe
  • 11:00-12:00 Warsztaty lalkarskie dla dzieci, sala koncertowa
  • 12:00-13:00 Spektakl teatralny dla dzieci, sala koncertowa
  • 12:00-13:00 Jak ustrzec się efektu jo-jo spotkanie z dietetykiem, steak House/Rock Cafe
  • 13:00-14:00 Spotkanie z trenerem personalnym – podstawy treningowe, Steak House/Rock Cafe
  • 13:00-15:00 Punkt konsultacyjny Yasumi – spalanie i modelowanie sylwetki, Steak House/Rock Cafe
  • 14:00-16:00 Teatr krawiecki, sala 16/piętro
  • 14:00-16:00 Kostka Rubika, hol/piętro
  • 14:00-18:00 Strefa Gier, sala 11, hol/piętro
  • 15:00-16:00 Warsztaty taneczne dla dzieci, sala 14/piętro
  • 15:30-16:30 koncert Music Intro, sala koncertowa
  • 17:30-18:00 Koncert Space of Grace, sala koncertowa
  • 18:00 koncert Kolah i Poison, sala koncertowa

MOK

  • 15:00-17:00 Wielkanoc – wystawa rękodzieła, Stowarzyszenie Rękodzieła „Kreatywni” hol
  • 17:00  Koncert:Nie bójmy się wiosny, sala widowiskowa

SZANSA

  • 10:00-12:00 Porada stomatologiczna KODENT, sala 4
  • 10:00-12:00 Zwycięstwo dnia nad nocą: Nauryz. Nowy rok w środkowej Azji – spotkanie z podróżnikiem, sala 5
  • 10:00-15:00 Warsztaty perkusyjne, sala 9
  • 10:00-18:00 Porady położnej Centrum Przyjazne Rodzinie, sala 7
  • 11:00-14:00 Neurologopeda, sala 1
  • 11:00-14:00 Fizjoterapeuta MORIUS, sala 8
  • 12:00-15:00 Chustodziejka – tworzenie nosideł z chusty dla dzieci, sala 4
  • 12:30-14:30 Akademia Prostych Pleców, sala 3
  • 12:30 -14:30 Rozwój dziecka w wieku 0-6 lat – wykład, sala 5
  • 12:30-14:30 Projekcja filmu ”Cicho” – spotkanie z reżyserem, sala 6
  • 14:30-15:30 Punkt konsultacyjny – dyżur psychologów, sala 8
  • 15:30-17:00 jak (nie)wychowywać chłopca, sala 5
  • 16:00-18:00 Wiem jak jem – warsztat dla dzieci, sala 2
  • 17:00-18:00 punkt konsultacyjny – dyżur psychologów, sala 8

ZESPÓŁ PLACÓWEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH

  • 10:00-12:00 Latawce – warsztaty, sala 1
  • 11:00-13:00 Świat z perspektywy wózka inwalidzkiego – warsztaty, sala gimnastyczna
  • 12:00-14:00 Jestem artystą w różnorodnym świecie sztuki – warsztaty, sala 1
  • 12:00-14:00 Zajęcia w sali doświadczania świata
  • 13:00-15:00 Zastosowanie REHACOM w treningach uwagi i pamięci, sala RehaCom
  • 14:00-16:00 Zajęcia relaksacyjne w Białej Sali
  • 14:00-16:00 Pozytywka – zabawy ruchowe i nie tylko dla dzieci z rodzicami, sala gimnastyczna

Niedziela 22.03.2015 MCK MAYDAY

  • 10:00-11:30 warsztaty teatralne, sala koncertowa
  • 10:00-12:00 samoobrona dla kobiet, sala 14/piętro
  • 10:00-16:00 otwarta strefa lego hol/parter
  • 11:00-12:00 zdrowa kuchnia na diecie dla zabieganych, Steak House/Rock Cafe
  • 11:00-12:30 Warsztaty plastyczne dla dzieci, sala 11
  • 12:00-13:00 Nadwaga, Otyłość a ciąża, Steak House/Rock Cafe
  • 13:00-14:00 Błędy treningowe na diecie – spotkanie Steak House/Rock Cafe
  • 13:00-15:00 Punkt konsultacyjny Yasumi Steak House/Rock Cafe
  • 13:00-15:00 Przyjdź, zobacz, poczuj – świat osób głuchoniemych, sala 14
  • 14:00-15:00 Kostka Rubika – Turniej, hol
  • 14:00-16:00 Warsztaty plastyczne dla dzieci, sala 11,
  • 15:00-16:00 Bum Bum Rurki, hol
  • 19:00 LUXTORPEDA, sala koncertowa

SZANSA

  • 10:00-12:00 wyprawa na Elbrus – spotkanie z podróżnikami, sala 5
  • 10:00-13:00 Warsztaty gitarowe, sala 9
  • 10:00-18:00 Porady dla młodych rodziców, sala 7
  • 11:00-14:00 Neurologopeda, sala 1
  • 11:00-14:00 Fizjoterapeuta, sala 8
  • 11:00-15:00 MaTaTuLi – prezentacja gadżetów do podróży, sala 3
  • 12:00-15:00 Porady Medyczne, sala 4
  • 12:30-14:30 Fotostopem przez Świat – spotkanie z podróżnikiem, sala 5
  • 12:30-14:30 Joga, sala 6
  • 14:00-16:00 Punkt Konsultacyjny – dyżur prawnika, sala 1
  • 14:00-16:00 Punkt konsultacyjny – dyżur psychologa, sala 8
  • 15:00-18:00 projekcja filmy ”Sala Samobójców”, sala 5
  • 15:00-18:00 Zabawy językowe z hiszpańskim i angielski, sala 6.

ZESPÓŁ PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH

  • 10:00-12:00 Pozytywka – zabawy ruchowe i nie tylko dla dzieci z rodzicami, sala gimnastyczna
  • 12:00-14:00 Jestem artystą w różnorodnym świecie sztuki – warsztaty, sala 1
  • 12:00-14:00 Zajęcia w sali doświadczania świata
  • 13:00-15:00 Zastosowanie Rehacom w treningach uwagi i pamięci, sala RehaCom
  • 14:00-16:00 Zajęcia relaksacyjne w Białej Sali

FAZA Fest – DZIAŁANIA DWUDNIOWE: PLENER  przy MCK Mayday, Szansie i Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych

  • 12:00 Warsztaty Graffiti U. Zygiel, sobota
  • 12:00-18:00 Nieustraszeni – działania interaktywne, sobota/niedziela
  • 12:00-18:00 Rejestracja Dawców Szpiku z DKMS sobota/niedziela
  • 12:00-18:00 Dyżury pedagogów podwórkowych – działania interaktywne, sobota/ niedziela
  • 12:00-18:00 Karykatura – punkt rysownika karykaturzysty J. Talarski sobota/niedziela
  • 12:00-18:00 Pierwsza pomoc z Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego OSP sobota/niedziela
  • 12:00-18:00 Moje nowe oblicze – casting Chudotwórcy, sobota/niedziela
  • 13:00 Slow Jogging z J. Górskim, sobota
  • 16:00 Żongluj z nami U. Zygiel, sobota
  • 18:00 Fire show – pokaz tańca z ogniem, sobota
  • 12:00-18:00 Wejdź do gry ZHP, niedziela
  • 20:30 BIEG TOLERANCJI pamięci Eli Szarek – start MCK Mayday, meta Most Tolerancji, niedziela

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do udziału w Festiwalu Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.