Teatr Młodego Widza zaprasza na spektakl

0
387
2015-03-11 zdjecie: urodziny

Kolejne spotkanie z teatrem dla najmłodszych. Już w najbliższa niedzielę, 15. marca Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkowy spektakl. Tym razem w MOK-u będzie można poznać historię pewnej wesołej rodzinki.

U/RODZINY to kolejna teatralna propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury dla najmłodszych. Spektakl opowiada zabawną historię pewnej wesołej rodzinki i śmiesznych, a czasem nawet absurdalnych rytuałów, tej roześmianej gromadki.

Widowisko jest międzypokoleniową humoreską o rodzinnej więzi, która poddana zostaje próbie. Próbie poradzenia sobie z aktualnie obowiązującymi rolami idealnych dzieci, rodziców i całej rodziny kreowanych przez współczesne media m.in. przy pomocy ”Perfekcyjnej Pani Domu” czy ”Superniani”. Całość zakropiono dawką humoru i refleksji.

Przedstawienie utrzymane jest w konwencji pantomimy, klaunady, teatru ruchu i… komiksu! Pastisz obowiązujących powszechnie norm, ideałów, wymogów stawianych dzieciom, jak i rodzicom przedstawiony zostaje w sposób humorystyczny, który pozwala spojrzeć z dystansem na mądrości wylewające się z telewizora czy Internetu.

Widowisko ma również formę interaktywnej zabawy z publicznością, która ma szansę przetestować najmocniejsze metody Superbohatera, zaprzyjaźnić się z najmłodszą bohaterką spektaklu, by w końcu stać się gościem na urodzinowym przyjęciu.

Spektakl U/RODZINY przygotowany został przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, który jest najstarszym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polce.  Jak czytamy na oficjalnej stronie teatru: ”U podstaw repertuarowych Teatru stoi wielka literatura europejska, od najwybitniejszych dzieł klasyki po dramaturgię współczesną, otwartość na eksperymenty artystyczne, śmiałość w podejmowaniu tematów zmuszających do spojrzenia na siebie samych oraz oryginalne patrzenie na sztukę dla młodej widowni.

Oferta adresowana jest do zróżnicowanej publiczności – od dzieci po dorosłych. Teatr stara się kształtować wrażliwość artystyczną widzów oraz ich potrzebę obcowania ze sztuką, pokazywać im teatr nowy, poszukujący i eksperymentujący. Nierzadko korzysta z różnych konwencji teatralnych czy filmowych. Dominantą artystyczną jest swoboda w podejściu do materii teatru, działanie zarówno w obrębie formy, jak: lalki, maski, elementy scenografii, przedmioty, fragmenty ciała, cienie, ale także w żywym planie.”

Scenariusz, reżyseria i oprawa plastyczna: Ewelina Ciszewska
Muzyka: Konrad Rogiński
Wykonanie muzyki: YanTa
Efekty dźwiękowe: Seweryn Mrożkiewicz
Obsada:

Anna Jezierska,
Bożena Oleszkiewicz,
Urszula Raczkowska,
Jakub Grzybek,
Zbigniew Koźmiński,
Seweryn Mrożkiewicz,
Paweł Pawlik.

Spektakl pt. ”U/RODZINY” odbędzie się 15. marca o godz. 12:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Bilety dostępne w cenie 15 zł/rodzinny (dziecko + opiekun), 10 zł/pojedynczy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.