Olgierd Łukaszewicz odwiedzi głogowską MBP

0
584
2014-07-28 MBP miejska biblioteka publiczna (fot.P.Dudzicki) 02

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza na kolejną serię spotkań z wyjątkowymi gośćmi. Już 17. marca bibliotekę odwiedzi polski aktor teatralny i filmowy – Olgierd Łukaszewicz, który właśnie świętuje jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej.

Serię interesujących spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej w roku 2015 otworzyły te o tematyce podróżniczej, ale nie jest to jedyna grupa tematyczna spotkań, w jakich można uczestniczyć w głogowskiej bibliotece. Tym razem MBP odwiedzi znany artysta.

Olgierd Łukaszewicz to polski aktor teatralny i filmowy. Działał  w wielu teatrach studenckich,  występując jednocześnie w Teatrze Stu. Po ukończeniu PWST w Krakowie, rozpoczął pracę w Teatrze Rozmaitości. Występował również w warszawskich teatrach: Dramatycznym, Współczesnym, Powszechnym oraz Studio. W roku 1988 wyjechał do Wiednia – na niemieckojęzycznych scenach występował nieprzerwanie osiem lat. Po powrocie do kraju Łukaszewicz został aktorem Teatru Narodowego, a w 2000 wrócił na deski Teatru Współczesnego. Od 2003 występuje w zespole Teatru Polskiego. W filmie zadebiutował w 1967 roku, wystąpił m.in. w: ”Seksmisji”, ”Karierze Nikosia Dyzmy”, czy filmie pt. ”Karol – człowiek, który został papieżem”. Od stycznia 2011 roku Olgierd Łukaszewicz ponownie został wybrany prezesem Związku Artystów Scen Polskich. W tym roku aktor obchodzi jubileusz 45 – lecia pracy zawodowej.

Innymi znanymi osobistościami, które odwiedziły głogowską bibliotekę w ramach spotkań autorskich byli m.in.:  Janusz Leon Wiśniewski, Andrzej Poniedzielski, czy Jan Nowicki. Spotkania w głogowskim MBP cieszą się dużą popularnością wśród czytelników, dlatego też oferta będzie cały czas kontynuowana i poszerzana o kolejne wielkie nazwiska. Polecamy śledzić wydarzenia odbywające się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, bo jak udowadniają kolejne spotkania organizowane w murach biblioteki, może ona dostarczyć nie tylko mnóstwa ciekawych książek.

Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem odbędzie się 17. marca o godz. 18:00 w MBP przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, natomiast ilość miejsc jest ograniczona. Chętne osoby proszone są o odebranie bezpłatnych wejściówek na spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.