PUP: Ruszył nabór na staże

0
568
zdjęcie Arch.-2013-07-14-swiatowy-dzien-przedsiebiorczosci@Powiatowy-Urzad-Pracy@Glogow

Kilkaset osób bez pracy będzie mogło skorzystać z formy aktywizacji zawodowej jaką są staże. Powiatowy Urząd Pracy uruchomił właśnie pieniądze, dzięki którym młode osoby bez doświadczenia zawodowego będą mogły pójść na staż.

70 bonów stażowych czeka na osoby bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy. Wartość jednego bonu opiewa na kwotę ok. 8300 zł.

– „W tym przypadku inicjatywa całkowicie należy do osoby bezrobotnej, bowiem bezrobotny wnioskuje do urzędu o wydanie bonu, szuka pracodawcy, który zorganizuje staż na okres 6 miesięcy i jednocześnie zadeklaruje zatrudnienie na kolejne 6 miesięcy.”– wyjaśnia Damian Piątek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

Jak już znajdzie takiego pracodawcę wypełniony bon przez pracodawcę przedkłada urzędowi i na tej podstawie osoba kierowana jest na staż. Warto tu zaznaczyć, że pracodawca za zatrudnienie bezrobotnego otrzyma premię w wysokości 1.513 zł. Bony do forma aktywizacji, która przeznaczona jest dla osób do 30 roku życia.

Kolejną szansą na zdobycie doświadczenia jest staż w firmie Hurtap – „Podjęliśmy współpracę z firmą Hurtap mającą na celu przygotowanie nowych pracowników. Przewidujemy skierować 30 osób na okres 4 miesięcy. Osoby, jeżeli się sprawdzą, zostaną zatrudnione.”– dodaje Piątek.

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie CV z dopiskiem „Rekrutacja do firmy HURTAP” na adres e-mail: [email protected] lub o dostarczenie CV swojemu doradcy. Po złożeniu CV zostaną umówione na rozmowę kwalifikacyjną. Do dzisiaj w rozmowach uczestniczyło 30 osób. Są jeszcze wolne miejsca.

Także osoby niepełnosprawne będą mogły pójść na staż ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Osoby niepełnosprawne zarejestrowane jako poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu mogą korzystać ze staży na zasadach jak osoby bezrobotne. Aktualnie trwają ustalenia w zakresie podziału środków PFRON na 2015 r. Po uchwale Rady Powiatu Głogowskiego, PUP ogłosi nabór wniosków. Więcej informacji w połowie marca.

To jeszcze nie wszystko. Powiatowy Urząd Pracy już wkrótce zamierza uruchomić kolejne staże finansowane ze środków unijnych. Więcej na ten temat w Temacie Tygodnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.