Sportowy Rok Miasta Głogowa podsumowany

0
526

W czwartek, 26. lutego w Sali Rajców w ratuszu odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2014 Miasta Głogowa. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. sportowcy z Chrobrego Głogów, Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, Centrum Sportowego Głogowski Triathlon. Nie zapomniano również o trenerach, pod okiem którym młodzi, zdolni mogą się rozwijać.

W miniony czwartek odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2014 Miasta Głogowa. Nasze miasto obfituje w wielu zdolnych sportowców, co zresztą potwierdziła długa lista osób wyróżnionych za sportowe osiągnięcia w roku ubiegłym. Łącznie nagrodzono 135 sportowców i trenerów, którzy przynależą do 13 klubów i stowarzyszeń o charakterze sportowym.

Wśród wyróżnionych znaleźli się sportowcy z: Chrobrego Głogów S.A., KS SPR Chrobry Głogów, Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, Towarzystwa Cyklistów Chrobry w Głogowie, Centrum Sportowego Głogowski Triathlon, MKS Piast, Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry, Uczniowskiego Klubu Sportowego Legion, Międzywojewódzkiego Klubu Karate Kyokushin, Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Chrobry Głogów,Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Chrobry Głogów, Stowarzyszenia Brydża Sportowego Ziemi Głogowskiej. Ta długa lista klubów, stowarzyszeń i instytucji o charakterze sportowym pozwala dostrzec, jak wiele różnych, sportowych możliwości daje miasto Głogów.

Wyróżnieni za sportowe osiągnięcia w 2014 roku zostali:

Chrobry Głogów S.A.

 1. Paweł Szymański – lat 18, występuje na pozycji prawego obrońcy, reprezentuje zespół juniorów starszych występujący w Lidze Dolnośląskiej juniorów, ma także na swoim koncie występy w II zespole, jest wychowankiem klubu, którego barwy reprezentuje od 2009 r;
 1. Damian Delestowicz – lat 18, występuje na pozycji środkowego pomocnika, reprezentuje zespół juniorów starszych występujący w Lidze Dolnośląskiej juniorów, Damian jest bardzo perspektywicznym zawodnikiem a jego umiejętności i profesjonalne podejście do treningu zaowocowało zaproszeniem do treningów wśród pierwszoligowców, jest wychowaniem klubu i reprezentuje jego barwy od 2009 r.
 1. Marcel Gniewosz – lat 11, uczeń szkoły podstawowej, od pięciu lat trenuje w Chrobry Głogów SA, zawodnik o niespotykanie twardym charakterze, z ogromną wolą walki , dysponujący przy tym dużymi umiejętnościami technicznymi, jeden z najbardziej postępujących zawodników w swojej kategorii wiekowej;
 1. Wiktor Pruski – lat 11, uczeń szkoły podstawowej, typowy kapitan, drużyny biorący odpowiedzialność za zespół, doskonały materiał na dobrego, piłkarskiego przywódcę;
 1. Jarosław Łuszczyński – lat 11, bramkarz, od dwóch lat trenuje w klubie,  odważny, nieustępliwy, nazywany akrobatą, dosłownie wisi w powietrzu, jeszcze wiele razy obroni swój zespół przed utratą gola w sytuacjach określanych jako niemożliwe
 1. Michał Budziszewski – lat 12, uczeń szkoły podstawowej, w Chrobrym trenuje od roku, stylem gry przypomina Jakuba Błaszczykowskiego, odważny przebojowy, niebojący się pojedynków indywidualnych, silny i waleczny a przy tym bardzo skromny i pomocny.
 1. Konrad Flis – lat 14, uczeń gimnazjum, piłkę nożną uprawia od 8 roku  życia,  zawodnik drużyny juniorów młodszych Chrobrego, środkowy napastnik, który jest cyklicznie powoływany do Reprezentacji Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej, wyróżnia się bardzo dobrą techniką i skutecznością.
 1. Igor Łuszczewski – lat 15 uczeń gimnazjum, piłkę nożna uprawia od 7 roku życia, gra na pozycji napastnika w drużynie juniorów młodszych chrobrego Głogów, w tym sezonie pochwalić się może zdobyciem 14 bramek w meczach ligowych, jest bardzo ambitny i sumienny, wyróżnia się szybkością i dobrym wyszkoleniem technicznym, ma za sobą występy w reprezentacji wojewódzkiej.
 1. Szymon Michałowicz – lat 16, piłkę nożną uprawia od 8 roku zżycia, kapitan oraz ostoja drużyny juniorów młodszych Chrobrego Głogów, , gra na pozycji środkowego obrońcy, ma za sobą konsultacje w Reprezentacji Dolnego Śląska, w swojej kategorii wiekowej wyróżnia się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi oraz dobrym przeglądem gry.
 1. Aleks Włodarczyk – uczeń klasy VI szkoły podstawowej, lider drużyny, reżyser gry, gra na środku pomocy, zdobywca największej ilości bramek w lidze i turniejach, bardzo  koleżeński i ambitny, często wybierany na najlepszego zawodnika podczas turniejów, powołany na konsultacje kadry województwa dolnego śląska rocznika 2002, aktywnie i czynnie uczestniczył w treningach, i meczach mistrzowskich Ligi Dolnośląskiej młodzików, gdzie po rundzie jesiennej awansował do grupy mistrzowskiej zajmując 6 miejsce.
 1. Konrad Przybylski – uczeń klasy VI szkoły podstawowej, gra na lewej pomocy, najlepszy technik, największa ilość asyst w drużynie, zdobywca wielu ważnych bramek, powołany na konsultacje kadry województwa dolnego śląska rocznika 2002, aktywnie i czynnie uczestniczył w treningach i meczach mistrzowskich Ligi Dolnośląskiej młodzików, gdzie po rundzie jesiennej awansował zespół do grupy mistrzowskiej zajmując 6 miejsce.
 1. Miłosz Jandziak – uczeń klasy VI szkoły podstawowej, cechuje go wysoka sprawność fizyczna oraz inteligencja w grze, zawodnik uniwersalny, zagrać może na każdej pozycji, głównie gra na prawej pomocy, zdobył kilka cennych bramek w rozgrywkach ligowych, i turniejach, powołany na konsultację kadry województwa dolnego śląska 2002, aktywnie i czynnie uczestniczył w treningach, i meczach mistrzowskich Ligi Dolnośląskiej Młodzików, gdzie po rundzie jesiennej awansował zespół do grupy mistrzowskiej zajmując 6 miejsce.
 1. Bartosz Śmietana – lat 10, uczeń szkoły podstawowej, trenuje od 2012, obecnie na pozycji bramkarza,, wszechstronnie uzdolniony, podpora drużyny jego osiągnięciem jest udział w cyklu Ligi Trawiastej Orlik 2004, I miejsce w turnieju w Czernej, I miejsce w turnieju w Jaczowie, I miejsce w turnieju w Ruszowicach, II miejsce w turnieju w Głogowie, III miejsce w turnieju w Jerzmanowej.
 1. Stefan Kowalczuk – lat 10, uczeń szkoły podstawowej, zawodnik Chrobrego Głogów od 2012 r, gra na pozycji napastnika, wszechstronny zawodnik a jego predyspozycje pozwalają na grę zarówno w ataku jak i w pomocy i obronie, w 2014 brał udział w cyklu Ligi Trawiastej Orlik 2004, I miejsce w turnieju w Czernej, I miejsce w turnieju w Jaczowie, I miejsce w turnieju w Ruszowicach, II miejsce w turnieju w Głogowie, III miejsce w turnieju w Jerzmanowej.

Trenerzy

 1. Przemysław Mazan – absolwent AWF w Poznaniu, trener Ii klasy piłki nożnej, instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, w Chrobrym Głogów SA od 2008 i zajmuje się szkoleniem młodzieży, w tym czasie zespoły prowadzone przez trenera, reprezentowały  klub we wszystkich kolejnych kategoriach młodzieżowych rozgrywek dolnośląskich. zdobyte w tym czasie doświadczenie było podstawą aby w styczniu 2014 r powierzyć mu  stanowisko trenera zespołu U-21-bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny.
 1. Sebastian Górski – lat 25, trener, od 10 roku życia reprezentuje barwy pomarańczowo-czarne, wychowanek klubu, który przeszedł przez każdy etap szkolenia w Chrobrym Głogów SA, ma na swoim  koncie występy w seniorskim zespole, dysponuje licencją trenerska UEFA B i jak sam przyznaje nie wyobraża sobie życia bez piłki.
 1. Paweł Rząsa – trener 1 klasy, z licencją UEFA A, ukończył szkołę trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie, staż trenerski odbył w klubie ekstraklasy Wisła Kraków, obecnie trener drużyny juniorów młodszych z powodzeniem występującej w Dolnośląskiej Lidze Juniorów, jego wychowankowie są cyklicznie powoływani do Reprezentacji Dolnego Śląska, w tym sezonie dwóch jego podopiecznych w wieku 15 lat zostało zaproszonych na treningi do pierwszo-ligowego Chrobrego Głogów.
 1. Ireneusz Przybylski – lat 44, pasjonat piłki nożnej, z Chrobrym związany od dziecka, posiada uprawienia instruktora sportu, a jako trener pracuje w Chrobrym od roku 2008, bardzo zaangażowany w treningi i rozwój prowadzonej przez siebie grupy.
 1. Witold Masny – trener II klasy, w Chrobrym Głogów od 2011, trenował z grupami młodzieżowymi, w chwili obecnej trenuje rocznik 2004 oraz młodsze grupy, jego atutami są rzetelność, sumienność, odpowiednie podejście do wykonywania swoich obowiązków, regularne dokształcanie się.

KS SPR Chrobry sp z o.o.

     20.Serdeń Mateusz –Uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego. Charakteryzuje się dobrym przeglądem boiskowym, potrafi dobrze współpracować z kolegami podczas meczów ligowych. Posiada zmysł do gry kombinacyjnej. Jego marzeniem jest gra w I zespole Superligi.

 1. Trojanowski Kryspin –Uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie. Gra na pozycji obrotowego. Jest bardzo sumiennym zawodnikiem i doskonale wywiązuje się z powierzonych jemu obowiązków. Jest filarem zespołu, zarówno w ataku jak i w obronie. Jest trzecim strzelcem ligi ze średnią 6. bramek w meczu ligowym.
 2. Milewicz Szymon –Uczeń I klasy Gimnazjum nr 1 im. Dzieci Głogowskich w Głogowie. Gra na pozycji obrotowego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/ 14 zajął  II miejsce w lidze dolnośląskiej, co dało awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. Z grupy jego drużyna wyszła na miejscu I. W Pucharze Polski ZPRP Chłopców zdobył IX miejsce na XVI drużyn biorących udział w w/w imprezie. Niezwykle utalentowany zawodnik, wkładający dużo pracy w swój rozwój fizyczny jak i intelektualny.Obecnie zawodnik drużyny młodzik II.
 1. Czekaj Jakub –Uczeń klasy I o profilu sportowym z piłki ręcznej w Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie. Gra na pozycji  rozgrywającego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął  II miejsce  w lidze dolnośląskiej, co dało awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. Z grupy jego drużyna wyszła na miejscu I. W Pucharze Polski ZPRP Chłopców zdobył IX miejsce na XVI drużyn biorących udział w w/w imprezie. Niezwykle utalentowany zawodnik, wkładający dużo pracy w swój rozwój fizyczny jak i intelektualny. Obecnie zawodnik drużyny młodzik II.
 1. Turkiewicz Błażej –Uczeń klasy I o profilu sportowym z piłki ręcznej w Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie. Gra na pozycji skrzydłowego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął II miejsce  w lidze dolnośląskiej, co dało awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. Z grupy jego drużyna wyszła na miejscu I. W Pucharze Polski ZPRP Chłopców zdobył IX miejsce na XVI drużyn biorących udział w w/w imprezie. Niezwykle utalentowany zawodnik, wkładający dużo pracy w swój rozwój fizyczny jak i intelektualny. Obecnie zawodnik drużyny młodzik II.
 1. Słupski Jakub – Uczeń klasy II o profilu sportowym z piłki ręcznej w Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie. Gra na pozycji skrzydłowego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął VIII miejsce w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej młodzik II. Wyróżniający się zawodnik, jeden z czołowych strzelców w lidze. Obecnie zawodnik  drużyny młodzik I.
 1. Siedlecki Jakub – Uczeń klasy II o profilu sportowym z piłki ręcznej w Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie. Gra na pozycji bramkarza. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął VIII miejsce w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej  młodzik II. Zawodnik Kadry Wojewódzkiej Dolnego Śląska, z którą systematycznie trenuje na konsultacjach kadry. Obecnie zawodnik drużyny młodzik I.
 1. Chomenko Samuel –Uczeń  III klasy  Gimnazjum nr 4 w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14  zajął VII  miejsce w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej młodzik I. Czołowy strzelec drużyny. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Grę w piłkę ręczną trenuje od 6 lat. Obecnie zawodnik drużyny junior młodszy II.
 1. Stelmaszczyk  Jakub –Uczeń klasy III o profilu sportowym z piłki ręcznej w Gimnazjum nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął VII  miejsce w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej młodzik I.  Czołowy strzelec drużyny. Grę w piłkę ręczną trenuje od 6 lat. Systematycznie uczęszcza na treningi dając przykład swoim zaangażowaniem, postawą i determinacją innym kolegom z drużyny. Obecnie zawodnik drużyny junior młodszy II.
 1. Bajor Rafał–Uczeń I klasy Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego. Gra na pozycji rozgrywającego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął VI  miejsce w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej junior młodszy II. Reprezentant Polski Juniorów Młodszych. Srebrny medalista  Mistrzostw Polski Kadr Juniorów Młodszych – XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej. Czołowy zawodnik drużyny. W obecnym sezonie lider klasyfikacji strzelców – 148 bramek. Obecnie zawodnik drużyny junior młodszy I.
 1. Więdłocha Bartosz –Uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął VI miejsce    w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej junior młodszy II. Reprezentant Polski Juniorów Młodszych. Srebrny medalista  Mistrzostw Polski Kadr Juniorów Młodszych – XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej. Obecnie zawodnik drużyny junior młodszy I.
 1. Buda Norbert –Uczeń II klasy Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego.  Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął V miejsce w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej junior. Grę w piłkę ręczną trenuje o 8 lat. Cechuje się bardzo dobrym rzutem z drugiej linii. Na turniejach wybierany najlepszym zawodnikiem i strzelcem. Największym sukcesem w minionym sezonie było zdobycie króla strzelców Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Obecnie trenuje i gra w II zespole. Jest dobrze rokującym zawodnikiem na przyszłość. Obecnie zawodnik II zespołu.
 1. Kobuziński  Łukasz – Uczeń II klasy Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Gra na pozycji rozgrywającego. Wraz z zespołem w sezonie 2013/14 zajął V miejsce w lidze dolnośląskiej w kategorii wiekowej junior. Grę w piłkę ręczną trenuje o 8 lat. Systematycznie uczęszcza na treningi dając przykład swoim zaangażowaniem, postawą i determinacją kolegom z drużyny. Jego walory to: bardzo dobra technika oraz skuteczny szybki atak. Obecnie zawodnik II zespołu.

Trenerzy

 1. Dorota Wasiak – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie. Posiada licencję trenerską II klasy. Od wielu lat  zaangażowana w działalność naszego Klubu. W roku 2014 prowadząc drużynę dzieci/ chłopcy, jej zespół zdobył IX miejsce w Pucharze Polski ZPRP  na XVI drużyn biorących udział w w/w imprezie. Obecnie prowadzi drużynę młodzików II oraz grupę selekcyjną.
 1. Marcin Gośko – były zawodnik ekstraklasy piłki ręcznej, od kilku lat udziela się społecznie w Klubie. Posiada licencję instruktora.  Wyróżnia się swoją postawą w prowadzeniu zajęć sportowych    z dziećmi jak  i z młodzieżą. Bardzo konsekwentny w swoich działaniach.W roku 2014 dwóch podopiecznych  trenera brało udział w Mistrzostwach Polski Kadr Juniorów Młodszych – XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej  i z Kadrą Dolnego Śląska wywalczyli srebrny medal.  Obecnie prowadzi drużynę juniorów młodszych I.

Głogowskie Towarzystwo Tenisowe

 1. Bartosz Karbownik – lat 13, uczeń szkoły podstawowej, tenis trenuje od 7 lat, do jego osiągnięć należy zaliczyć: I miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska singiel, II Miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w deblu, I i II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Chorzowie, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju we Wrocławiu, i wiele innych czołowych lokat w Ogólnopolskich Turniejach, a także brązowy medal na Mistrzostwach Polski w deblu.
 1. Michał Osomański – lat 12, uczeń szkoły podstawowej, trenuje od 7 lat, wśród jego osiągnięć wymienić należy: II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w grze deblowej, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju w Zielonej Górze, II miejsce w Ogólnopolskim turnieju deblowym w Chorzowie, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Chorzowie, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w deblowym w Poznaniu.
 1. Alan Hapke – lat 9 trenuje od 4 lat, w 2014 r . zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Łęczycy, I miejsce w kategorii czerwonej we Wrocławiu, II miejsce w cyklu turniejów „Wielki Szlem” we Wrocławiu, II i IV miejsce w kategorii pomarańczowej we Wrocławiu, II miejsce w kategorii pomarańczowej i czerwonej Tenismania we Wrocławiu oraz IV miejsce w kat pomarańczowej w Kubot Kids Cup.
 1. Remigiusz Dopierała – lat 18, uczeń Liceum Ogólnokształcącego, trenuje od 9 lat, zdobył III miejsce w Mistrzostwach województwa Dolnośląskiego, III miejsce w okręgowych turniejach kwalifikacyjnych w Opalenicy, opolu i Karpaczu, II miejsce w OTK i HOTK – halowy okręgowy turniej kwalifikacyjny w Pruszkowie, Karpaczu – w singlu i deblu, Zielonej Górze i Poznaniu.
 1. Adrianna Klawińska – uczennica II klasy gimnazjum – trenuje od 7 lat, Adrianna zajęła III miejsce w Halowym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w kat młodziczek w singlu oraz II miejsce w grze podwójnej w parze z Jadwigą Wygodą, w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w kat. kadetek zajęła III miejsce, I miejsce zajęła w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii  młodziczek zaś na Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego młodziczek Ada zdobyła podwójne mistrzostwo województwa zarówno w singlu jak i deblu.
 1. Bartosz Radoszewki – II klasy LO, trenuje od 9 lat, W mistrzostwach Północnej Branderburgii w Niemczech po dwóch zmagań stanął na najwyższym podium, w dniach 12-13 lipca 2014 r. na kortach berlińskiego klubu tenisowego SV Berliner Baren został rozegrany turniej tenisowy LK Sommercup – i tam Bartek wygrał 4 mecze w tym finałowy.
 1. Mateusz Stusiński – lat 18, trenuje od 4 lat, W mistrzsowtach Polski „Sprawni-Razem” w Sopocie, Mateusz wywalczył Mistrzostwo Polski do lat 18, We Włoszech odbył się I Międzynarodowy Turniej tenisa sportowców-para olimpijczyków organizowany przez Fundację Insideout z Ferrary zajmując III miejsce w grze podwójnej mężczyzn, wraz ze swoim czeskim kolegą oraz w grze mieszanej w parze z koleżanką z Kłodzka.
 1. Piotr Tomaszewski – absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, tenis trenuje od 10 lat , jest w ścisłej kadrze Polski „Sprawni-Razem”, w Mistrzostwach Polski w Tenisie „Sprawni-Razem” w Sopocie w kategorii OPEN został v-ce mistrzem Polski Sprawni-razem Mont-De-Marsan we Francji na Mistrzostwach Świata w tenisie niepełnosprawnychjako jedyny reprezentował Polskę. Po kilku dniach zmagań Piotr zakończył swój udział na 7 miejscu w singlu i 5 miejscu w deblu.

Trener

 1. Jarosław Blida – lat 39, licencjonowany przez PZT trener II klasy tenisa ziemnego, posiada także Międzynarodowy Stopień Trenerski PTR, 19 lat pracy trenerskiej, pierwszy trener Remigiusza Dopierały, obecny Bartosza Karbownika, Michała Osomańskiego, Alana Hapke i wielu innych dobrze zapowiadających się zawodników.

Towarzystwo Cyklistów Chrobry w Głogowie

 1. Patryk Stosz  – 21 lat,  Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym, Srebrny medalista Mistrzostw Polski w jeździe dwójkami, Członek Kadry Narodowej Młodzieżowców, w 2015 roku podpisał kontrakt z zawodową grupa kolarską CCC Sprandi   Polkowice.
 1. Michał Kasperek – 20 lat, Srebrny medalista Mistrzostw Polski w jeździe dwójkami,Członek Kadry Narodowej Młodzieżowców.                             
 1. Dawid Lewicki – 15 lat, Gimnazjum Nr 3 w Głogowie (II klasa), Złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu w jeździe dwójkami, II miejsce w Cyklu Czasówek Karkonoskich, Członek Kadry Wojewódzkiej Młodzików w kolarstwie.
 1. Mateusz Husar  – 15 lat, Gimnazjum Nr 3 w Głogowie (II klasa), Wyniki sportowe w kategorii Młodzik: Złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu w jeździe    dwójkami, Członek Kadry Wojewódzkiej Młodzików w kolarstwie.

Trener

 1. Kamila Szadkowska- Instruktor kolarstwa Była zawodniczka klubu.

Od 2009 roku prowadzi zajęcia w TC „Chrobry” w kategoriach juniorskich oraz
w  Kadrze Wojewódzkiej Młodzików. W tym roku jej podopieczni zdobyli złoty medal Mistrzostw Makroregionu Młodzików.

 1. Bolesław Bałd – Trener kolarstwa Trener I klasy sportowej.Trener koordynator Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. W tym roku jego podopieczni zdobyli trzy medale Mistrzostw Polski. Od 30 lat związany z głogowskim klubem. Pasjonat, oddany swojej dyscyplinie. Wychowawca i autorytet dla wielu pokoleń zawodników.

Centrum Sportowe Głogowski Triathlon

 1. Urszula Olejniczak – uczennica kl I – III LO w Głogowie, triathlon trenuje 5 rok, jest członkiem kadry narodowej w 2014 r. zajęła 1 miejsce w kat. Open i 1 miejsce w kat. junior młodszy, VI miejsce na Mistrzostwach Polski Sztafet, IV miejsce na Olimpiadzie Młodzieży.
 1. Jacek Tyczyński – uczeń klasy 3 II LO w Głogowie, triathlon trenuje 5 rok, jest członkiem kadry narodowej, zajął VI miejsce na Mistrzostwach Polski sztafet, Brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów w Suszu, V miejsce na Mistrzostwach Polski sztafet w Sławie.
 1. Maciej Grembski – student IV roku Akademii Wychowania Fizycznego We Wrocławiu, triathlon trenuje od 6 lat, jest członkiem kadry narodowej, w 2014 r. zajął VI miejsce na Mistrzostwach Polski Sztafet, IX miejsce na Mistrzostwach Europy w Aquathlonie, II miejsce na Mistrzostwach Polski w triathlonie w Olsztynie na dystansie olimpijskim, IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie super sprint XVII miejsce podczas Pucharu Afryki..

Trenerzy

 1. Bartosz Woszczyński – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, trener II klasy pływania, wielokrotny Mistrz Polski w triathlonie na różnych dystansach, uczestnik Mistrzostw Świata  i Europy w Triathlonie, członek Kadry olimpijskiej Sydney 2000.
 1. Piotr Czyż – absolwent AWF w Poznaniu, instruktor pływania, terapeuta, trener, medalista Mistrzostw Polski w Pływaniu i Triathlonie, członek kadry narodowej.

MKS Piast

sekcja pływania

 1. Dominik Łazarecki – 17 lat, uczeń kl. 1 technikum Samochodowego, trenuje od 7 lat, pływa stylem dowolnym, finalista Mistrzostw Polski, III zawodnik Zimowych Mistrzostw Województwa w Nowej Rudzie, uczestnik wielu imprez rangi mistrzowskiej oraz kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów, multimedalista wielu imprez międzynarodowych i ogólnopolskich.
 1. Anna Patoła – 16 lat, uczennica III klasy Gimnazjum nr 5, trenuje od 5 lat, pływa stylem klasycznym, V zawodniczka Mistrzostw Polski, multimedalistka Mistrzostw Województwa, wielokrotna medalistka imprez międzynarodowych i ogólnopolskich.
 1. Dawid Sienkiewicz – lat 14, uczeń I klasy Gimnazjum, trenuje od 4 lat, pływa stylem klasycznym, III zawodnik Zimowych Mistrzostw Województwa w Nowej Rudzie, multimedalista imprez międzynarodowych i ogólnopolskich.
 1. Iga Soluch – lat 14, uczennica I klasy Gimnazjum, trenuje od 4 lat, pływa stylem dowolnym, finalistka Mistrzostw Województwa, powołana do kadry Dolnego Śląska młodzików, medalistka wielu zawodów rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej.
 1. Marcelina Totoszko – lat 13, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 10, trenuje od 3 lat, pływa stylem dowolnym, zwyciężczyni wielu imprez rangi ogólnopolskiej, piąta zawodniczka w Mistrzostwach Województwa.
 1. Liliana Reszewicz – lat 10, uczennica kl V Szkoły Podstawowej nr 10, trenuje od 2 lat, pływa stylem motylkowym i dowolnym, złota medalistka Wojewódzkich zawodów wszechstronności stylowej, medalistka zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich.
 1. Gracjan Chmielnicki – lat 11, uczeń kl V Szkoły Podstawowej, trenuje od 2 lat, pływa stylem motylkowym i dowolnym, wielokrotny medalista imprez ogólnopolskich i wojewódzkich między innymi we Wrocławiu, poznaniu i Rawiczu.
 1. Nicole Wawrzeńczuk – lat 11, uczennica kl V szkoły Podstawowej, trenuje od 2 lat styl grzbietowy, medalistka zawodów rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej.

TRenerzy

 1. Andrzej Chalusiak –pracuje w szkole Podstaowej nr 10 oraz MKS Piast , absolwent AWF we Wrocławiu , ukończył  studia podyplomowe AWF w Poznaniu, trener między innymi Mistrza Świata i Euroy Radosława Kawęckiego, medalistów Mistrzostw Polski i uczestników Mistrzostw Europy.
 1. Tomasz Skiba – były zawodnik MKS Piast, absolwent SP 10 i AWF we Wrocławiu, trener między innymi wielokrotnego złotego medalisty Mistrzostw Polski – Krzysztofa Herkta, medalisty Mistrzostw Polski – Igora Ostrowskiego, multimedalisty Mistrzostw Polski i członka kadry narodowej – Jacka Arentewicza, członka kadry narodowej, pracuje w SP 10 oraz MKS piast.

sekcja piłki siatkowej dziewcząt

 1. Julita Osipowicz – lat 14, rozgrywająca, kapitan zespołu, uczennica II klasy Gimnazjum, powołana do regionalnej kadry talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na turniej w Rybniku.
 1. Paulina Szczeblewska – lat 14, środkowa bloku, uczennica II klasy Gimnazjum, powołana do regionalnej kadry talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na turnieju w Rybniku, reprezentantka województwa dolnośląskiego na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale.
 1. Sandra Naumowicz – lat 14, przyjmująca, lewoskrzydłowa, uczennica Ii klasy Gimnazjum, powołana do regionalnej kadry talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na turniej w Rybniku i Twardogórze, reprezentantka województwa dolnośląskiego na Turnieju Nadziei Olimpijskiej w Spale, przyszła reprezentantka Polski seniorek.
 1. Anita Miakisz – lat 16, libero drużyny kadetek MKS Piast, powołana do regionalnej kadry talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na turniej w Twardogórze, podpora drużyn kadetek.

Trenerzy

 1. Irena Dybczyńska-Bielawa – trener drużyny młodziczek MKS Piast i Siatkarskiego Ośrodka Szkoleniowego w Głogowie, trener kadry województwa dolnośląskiego kategorii kadetek na turnieju talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Rybniku, założycielska Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 2 w Głogowie, współpracuje z polskim Związkiem Piłki Siatkowej, w programie promocji piłki siatkowej oraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, współtwórca Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.
 1. Sylwia Szczeblewska – trenerka grupy naborowej MKS Piast, wyszukująca talenty siatkarskie wśród dzieci szkół podstawowych, współtwórca Akademii Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zrzeszającej głogowskie szkoły  promujące piłkę siatkową, pomysłodawca głogowskiego projektu „Siatkarskie Przedszkola”.
 1. Damian Przybecki – trener drużyny kadetek MKS Piast i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Głogowie, trener reprezentantek województwa w kategorii kadetek na turnieju talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Twardogórze, współtwórca Akademii Siatkarskiego Ośrodka szkolnego zrzeszającej głogowskie szkoły promujące piłkę siatkową.

sekcja lekkiej atletyki

 1. Bartosz Szymczak – lat 16, trenuje od 3 lat, uczeń Gimnazjum, vice mistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na 600 m, finalista Mistrzostw Polski w biegu na 600m, Mistrz Dolnego Śląska w biegu na 600 m, vice mistrz Dolnego Śląska młodzików w sztafecie, członek kadry narodowej b juniorów, 2 miejsce w meczu Międzypaństwowym Dolny Śląsk-Niemcy-Czechy.
 1. Michał Wantuch – lat 16, trenuje od roku, uczeń Gimnazjum, mistrz Dolnego Śląska młodzików w biegu na 1000m, vice mistrz Dolnego Śląska młodzików w hali w biegu na 1000m, vice mistrz Dolnego Śląska w sztafecie, członek kadry narodowej b juniorów, III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu na 1000m.
 1. Natalia Węgrzyn – lat 16 , trenuje od 16 lat, uczennica Gimnazjum, Vice mistrzyni Dolnego Śląska młodziczek w biegu na 300m,  vice mistrzyni Dolnego Śląska w hali w biegu na 300m, członek kadry narodowej b juniorów.
 1. Grzegorz Wojnarowski – lat 16, trenuje od 1,5 roku, uczeń gimnazjum, vice mistrz Dolnego ŚLąska młodzików w biegu na 600m, vice mistrz Dolnego Śląska młodzików w sztafecie, 4 miejsce w meczu Międzypaństwowym Dolny Śląsk-Niemcy-Czechy.
 1. Adrian Rosiński – lat 16, trenuje od roku, uczeń gimnazjum, vice mistrz Dolnego Śląska w biegu sztafetowym, finalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na 300 m.
 1. Rafał Burzak – uczeń Liceum Ogólnokształcącego, trenuje od 8 lat skoki lekkoatletyczne, jest srebrnym medalistą halowych Mistrzostw Polski juniorów w trójskoku, mistrzem Dolnego Śląska w skoku w dal i trójskoku juniorów, członek zaplecza kadry kraju juniorów PZLA.
 1. Sergiusz Mazan – uczeń Liceum Ogólnokształcącego, trenuje od 7 lat skoki lekkoatletyczne, jego osiągnięcia w 2014 r. : brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych w ramach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, mistrz Dolnego Śląska w skoku w dal i trójskoku juniorów młodszych, członek zaplecza kraju juniorów PZLA.
 1. Hubert Białowąs – uczeń technikum, trenuje od 6 lat skoki lekkoatletyczne, brązowy medalista w skoku w dal i trójskoku halowych mistrzostw Dolnego Śląska, finalista halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w trójskoku.

Miejski Szkolny Związek Sportowy

SZKOŁY  PODSTAWOWE

 1. Julia Maciejewska  uczennica klasy pierwszej Gimnazjum Nr 2, W ubiegłym roku Julia wraz z koleżankami zdobyła:
 • IV miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w minisiatkówce w kategorii klas szóstych. Jako zespół awansowały do finału dolnośląskiego Turnieju Orlik Volleymania. W turniejach VOLLEYMANII  DOLNY ŚLĄSK, które organizowane są przy współpracy Fundacji  Młoda Gwardia, Julka wraz z koleżankami zajmowała wysokie miejsca w Bierutowie I i III w Kątach Wrocławskich.
 1. Szymon Matela  urodzony 29.06.2003r. Szymon jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Największymi sukcesami w tym roku było zajęcie I miejsca  w mini piłkę koszykową w  Mistrzostwach Głogowa i w Strefie Legnickiej   ,   oraz IV miejsca w Finale Wojewódzkim we Wrocławiu. Wybierany najlepszym zawodnikiem oraz królem strzelców na wielu turniejach w piłkę ręczną.  Szymon trenuje piłkę ręczną od 4 lat w SPR Chrobry Głogów, na pozycji skrzydłowego.

GIMNAZJA

 1. Michał Brychcy– rozgrywający , siatkówkę trenuje od 7 lat . Obecnie  rozgrywający w zespole juniorów SPS Chrobry Głogów, obecnie uczeń I Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku zajął I miejsce w Finale Strefowym oraz II miejsce  w Finale Dolnośląskim Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
 2. Tomasz Nowak – uczeń Gimnazjum nr 3 w Głogowie, przyjmujący, siatkówkę trenuje od 7 lat . Zawodnik SPS Chrobry Głogów gra w zespole juniorów . W tym roku zajął I miejsce w Finale Strefowym oraz II miejsce  w Finale Dolnośląskim Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
 1. Ewelina Sławińska – Uczęszczała do Gimnazjum nr 2 W Głogowie i to właśnie tam rozpoczęła się jej historia ze sportem. Obecnie uczennica  III Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Wielokrotna reprezentantka w piłce siatkowej, piłce ręcznej i biegach przełajowych w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Przygoda z unihokejem była przypadkowa. „Nauczyciel Artur Długosz zabrał mnie i moje koleżanki na turniej, aby spróbować czegoś nowego i traktować to jak dobrą zabawę. I tym sposobem zdobyłyśmy I miejsce i złoto w finale strefowym oraz VIII w Finale Dolnośląskim. Bardzo polubiłam ten sport” –  powiedziała nam ambitna zawodniczka.

SZKOŁY  PONADGIMNAZJALNE

 1. Nikola Orkisz  – uczennica IV klasy technikum w Zespołu Szkół im Jana Wyżykowskiego w Głogowie. VII miejsce w finale dolnośląskim piłki siatkowej plażowej. Sumienna i pracowita, godnie reprezentowała barwy swojej szkoły na zawodach strefowych i wojewódzkich.
 1. Patryk Koprowski  – uczeń IV klasy technikum w Zespołu Szkół im Jana Wyżykowskiego w Głogowie. III miejsce w finale dolnośląskim piłki siatkowej , V miejsce w finale dolnośląskim piłki siatkowej plażowej. Kapitan drużyny.
 1. Sebastian Kucharewicz  – uczeń IV klasy technikum w Zespołu Szkół im Jana Wyżykowskiego w Głogowie. III miejsce w finale dolnośląskim piłki siatkowej .
 1. Szymon Smęda – uczeń IV klasy technikum w Zespołu Szkół im Jana Wyżykowskiego w Głogowie. III miejsce w finale dolnośląskim piłki siatkowej.
 1. Mateusz Walowski – uczeń IV klasy technikum w Zespołu Szkół im Jana Wyżykowskiego w Głogowie. IX miejsce w finale dolnośląskim  w tenisie stołowym.

Uczniowie godnie reprezentowali Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, zarówno pod względem umiejętności jak i zachowania na boisku i poza nim. Są wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów. Chętnie dzielą się z nimi zdobytą wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniem sportowym. Ich wzorowa  postawa w pełni zasługuje na wyróżnienie.

Trenerzy

 1. Beata Bielska  – absolwentka AWF Wrocław. Od 1993r. pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie. Instruktor piłki siatkowej, propagator tej dyscypliny wśród uczniów szkoły. Z jej inicjatywy stworzono klasy sportowe o profilu minisiatkówki. Autorka programów własnych dla klasy sportowej ukierunkowanej na minisiatkówkę oraz programu na zajęcia z pływania. Najwyższe osiągnięcia w turniejach minisiatkówki na szczeblu województwa to trzykrotnie III miejsce i raz wicemistrzostwo. Od wielu lat członek Komitetu organizacyjnego Memoriału Jerzego Najgebauera -ogólnopolskiego turnieju siatkówki dziewcząt. W 2014 roku zdobyła wraz z drużyną I miejsce w Finale Strefowym oraz IV miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Podstawowych w mini piłce siatkowej dziewcząt w kategorii „czwórki” klas szóstych.
 1. Maria Urbanowicz– nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Trener II klasy piłki siatkowej. Wieloletni trener piłki siatkowej dziewcząt klubu MKS Piast Głogów. W roku szkolnym 2013/2014 jej podopieczne zajęły VII miejsce w Finale Dolnośląskim Piłki Siatkowej Plażowej Dziewcząt.
 1. Artur Pawluś – nauczyciel WF w Gimnazjum Nr 3 w Głogowie i trener I zespołu piłki siatkowej mężczyzn Chrobry Głogów. Zdobywca wielu czołowych miejsc w rozgrywkach siatkarskich na poziomie województwa i kraju. W tym roku zajął I miejsce w Finale Strefowym oraz II miejsce  w Finale Dolnośląskim Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.

93. Piotr Sapian – jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie oraz trenerem piłki ręcznej w SPR ,,Chrobry” Głogów. Największymi osiągnięciami sportowymi było: zdobycie brązowego i srebrnego medalu mistrzostw Polski w piłkę ręczną .  Jako nauczyciel zdobył z dziećmi i młodzieżą nieskończoną ilość medali ,  pucharów oraz czołowych miejsc w różnych dyscyplinach sportu na szczeblu Miasta, Powiatu i Województwa. W 2014 roku zdobył wraz z drużyną I miejsce w Finale Strefowym oraz IV miejsce w Finale Wojewódzkim  w mini piłkę koszykową Szkół Podstawowych.

 1. Andrzej Czerwiec – TRENER II KLASY PIŁKI SIATKOWEJ, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. wielokrotny udział z sukcesami w rozgrywkach finałowych Dolnego Śląska w piłce siatkowej chłopców. Wielki miłośnik i pasjonat piłki siatkowej. W tym roku zajął: I miejsce w Finale Strefowym oraz III miejsce  w Finale Dolnośląskim Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej  chłopców,    II miejsce w Finale Strefowym oraz V miejsce  w Finale Dolnośląskim Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej plażowej chłopców II miejsce w Finale Strefowym oraz  IX miejsce  w Finale Dolnośląskim Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym  chłopców,
 1. 95. Artur Długosz– nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler w Głogowie. Wieloletni trener siatkówki, obecnie opiekun grupy unihokeja dziewcząt. Propagator  mało znanej  dyscypliny sportowej. Posiada bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Od wielu lat główny organizator cieszącego się ogromną popularnością Siatkarskiego Turnieju Nauczycieli i Pracowników Oświaty.  W 2014 roku VIII miejsce w Finale Dolnośląskim  w unihokeju dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.

Międzyszkolny Klub  Sportowy Basket Chrobry

 1. Julia Backiel – lat 14, uczennica Gimnazjum, koszykówkę trenuje od 2,5 roku, reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej ligi młodziczek oraz w turniejach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim promujących głogowską koszykówkę, wyróżniona statuetką najlepszej zawodniczki zespołu w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt w Bydgoszczy.
 1. Oliwia Olszewska – ma 14 lat, uczęszcza do gimnazjum, koszykówkę trenuje od 2,5 roku, reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej ligi młodziczek i dolnośląskiej ligi mini koszykówki oraz w turniejach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim promujących głogowską koszykówkę, uczy się gry na pozycji silnej skrzydłowej i centra.
 1. Klaudia Przyrowska – ma 14 lat, uczennica Gimnazjum, trenuje koszykówkę od 2,5 roku, reprezentuje  klub w rozgrywkach dolnośląskiej ligi młodziczek oraz w turniejach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim promujących głogowska koszykówkę, uczy się gry na pozycji niskiej skrzydłowej.
 1. Ewa Ratuszyńska – lat 13, uczęszcza do klasy VI Szkoły podstawowej, koszykówkę trenuje od 3 lat, uzdolniona sportowo zawodniczka, reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej ligi młodziczek i dolnośląskiej ligi minikoszykówki, na pozycji rzucającego obrońcy, wraz z zespołem zdobyła awans do Finału Rozgrywek minikoszykówki Dolnośląskiej Dziewcząt 2015.Zawodniczka powołana do kadry województwa dolnośląskiego młodziczek.
 1. Julia Stypińska – ma 13 lat, koszykówkę trenuje od 2,5 roku, reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej ligi młodziczek i dolnośląskiej ligi minikoszykówki oraz w turniejach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim promujących głogowska koszykówkę, gra na pozycji rozgrywającej, wraz z zespołem zdobyła awans do Finału Rozgrywek Minikoszykówki Dolnośląskiej dziewcząt 2015, powołana do kadry województwa dolnośląskiego młodziczek.
 1. Jessica Dolczewska – lat 13, uczęszcza do klasy VI Szkoły Podstawowej, koszykówkę trenuje od 3 lat, reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej ligi młodziczek i dolnośląskiej ligi minikoszykówki, uczy się gry na pozycji 3 i 4, wraz z zespołem zdobyła awans do Finału Rozgrywek Minikoszykówki Dolnośląskiej Dziewcząt 2015.
 1. Maja Podejma – lat 13, uczennica VI klasy szkoły podstawowej, trenuje koszykówkę od 3 lat, reprezentuje klub  w rozgrywkach dolnośląskiej ligi młodziczek i dolnośląskiej ligi minikoszykówki, wraz z zespołem zdobyła awans do Finału Rozgrywek Minikoszykówki Dolnośląskiej Dziewcząt 2015.

Trener

 1. Aleksander Rozkocha – od 4 lat pracuje z grupami dziewcząt w wieku 8-15 lat, pod jego kierunkiem młodzież z Klubu MKS Basket osiągnęła znaczące sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych, w latach 2012-2014 współorganizował Ogólnopolskie Turnieje Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa, prowadził drużyny dziewcząt w turniejach o zasięgu ogólnopolskim, w których zespoły Basketu zdobywały wysokie lokaty m.in. : III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju koszykówki dziewcząt rocznik 2003 w Bydgoszczy, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki dziewcząt o Puchar Prezydenta Głogowa rocznik 2003.

Uczniowski Klub Sportowy Legion

 1. Mateusz Hiki – lat 24, trenuje kickboxing od 10 lat, zawodowy Mistrz Polski Muaythai, Wice Mistrz Polski k-1, zdobywca II miejsca w Pucharze Polski k-1, członek kadry narodowej.
 1. Patrycja Krawczyk –  lat 21, kickboxing trenuje od 5 lat, brązowa medalistka Mistrzostw Europy seniorów k-1, zawodowa Mistrzyni Polski k-1, V-ce Mistrzyni Polski k-1, członek kadry narodowej seniorów k-1.
 1. Mariusz Lach – lat 17, kickboxing trenuje od 3 lat, brązowy medalista Mistrzostw Świata k-1, Mistrz Polski k-1, Mistrz Polski kick-light, V-ce Mistrz Polski low-kick, zdobywca Pucharu Polski k-1, członek kadry narodowej juniorów k-1 i low-kick.
 1. Krzysztof Małecki – lat 16, trenuje kickboxing od 2 lat, brązowy medalista Mistrzostw Świata juniorów low-kick, v-ce Mistrz Polski juniorów low-kick, II miejsce w Pucharze Polski k-1, członek kadry narodowej k-1 i low-kick.
 1. Joanna Rybińska – lat 18, kickboxing trenuje od 2 lat, zajęła II miejsce na Pucharze Polski kick-light, zdobyła Mistrzostwo Polski k-1 juniorek – została także uhonorowana tytułem najlepszej zawodniczki wśród juniorek starszychj, II miejsce na Pucharze Świata low-kick.
 1. Radosław Jeleniewicz – lat 19, kickboxing trenuje od 5 lat, Mistrz Polski juniorów w k-1 także brązowy medalista Mistrzostw Polski  low-kick, wybrany najlepszym zawodnikiem w gronie juniorów starszych podczas Mistrzostw Polski k-1.
 1. Jacek Bochanysz – lat 20, kick boxing trenuje od 6 lat, jest Mistrzem polski k-1 młodzieżowców.

Trener

 1. Maciej Domińczak – lat 33, trener kadry narodowej k-1 i low-kick juniorów, kickboxingiem zajmuje się od 18 lat , każdego roku nagradzany przez Ministra Sportu za osiągnięcia w pracy z młodzieżą, zawodnicy UKS Legion w 2014 wywalczyli drużynowe iIstrzostwo Polski w k-1, zdobyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata Juniorów k-1 oraz low-kick, brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorów w k-1, złoto i dwa srebra na Pucharze Świata  k-1, a także dwa pasy zawodowego Mistrza Polski w k-1 oraz Muaythai, jako zawodnik zdobył w ubiegłym roku cztery złote medale.

Międzywojewódzki Klub Karate Kyokushin

 1. Jakub Poniedziałek – lat 15, uczeń Gimnazjum, karate trenuje 7 lat , brał udział w czterech turniejach i największym  osiągnięciem jest Mistrzostwo Polski Południowo-Zachodniej, Mistrzostwo Okręgu Zagłębia Miedziowego młodzików oraz  Mistrzostwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech.
 1. Witold Szulc – lat 18, uczeń klasy maturalnej, karate kyokushin trenuje od siedmiu lat, jego największym osiągnięciem jest uczestnictwo w Mistrzostwach Europy Juniorów i zajęcie 7 miejsca oraz zdobycie Mistrzostwa w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech.
 1. Magdalena Miękus – lat 18, karate kyokushin trenuje 5 lat , jej największym osiągnięciem jest zdobycie Mistrzostwa Polski Południowo-Zachodniej i Mistrzostwa w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech.
 1. Weronika Rosińska – lat 10, uczennica szkoły podstawowej, karate kyokushin trenuje od 3 lat, jej największym osiągnięciem jest zdobycie Mistrzostwa Okręgu Zagłębia Miedziowego.
 1. Damian Wolak – lat 18, uczeń klasy Ii liceum, karate kyokushin trenuje osiem lat, najlepszy wynik sportowy w minionym roku to I miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Czech.
 1. Weronika Kajoch – lat 15, uczennica Gimnazjum, karate kyokushin trenuje od 5 lat, Weronika w ubiegłym roku zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów i Wicemistrzostwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech.

Trenerzy

 1. Sandra Prałat – lat 25, instruktor karate od 5 lat, posiada stopień mistrzowski, sędzia klasy krajowej, karate trenuje od 16 lat, jest trenerką karate II klasy oraz asystentka trenera.
 1. Edward Kozdra – sędzia klasy międzynarodowej , instruktor Policyjnych Sportów Walki, trener Międzywojewódzkiego Klubu Karate Kyokushin w Głogowie, twórca sukcesu zawodników na Mistrzostwach Polski i Europy, siedmiokrotnie doprowadził drużynę do drużynowego Mistrzostwa Polski, czterokrotnie do Wicemistrzostwa Polski i sześciokrotnie do trzeciego miejsca, wielu wychowanków sensei Edwarda zdobywało i zdobywa czołowe lokaty na Mistrzostwach Europy i innych zawodach międzynarodowych.

Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Chrobry Głogów

 1. Olimpia Marszałek uczennica 2 klasy szkoły Podstawowej, startuje w kategorii żak od roku bierze udział w zajęciach treningowych, jest zawodniczką utalentowaną uczestniczy w turniejach organizowanych przez Klub oraz turniejach organizowanych przez Kluby o podobnym profilu działalności sportowej. Bierze czynny udział w spotkaniach integracyjnych osiąga dobre wyniki w swojej kategorii wiekowej.
 1. Aleksandra Kachnowicz uczennica 2 klasy szkoły Podstawowej , startuje w kategorii żak od roku uczestniczy w zajęciach treningowych wychowanka STS ”Chrobry” Głogów jest bardzo utalentowania i szybko robi postępy uczestniczy w turniejach organizowanych przez Klub oraz turniejach pokazowych zajmując czołowe lokaty.
 1. Kacper Targosiński jest uczniem szkoły Podstawowej, startuje kategorii młodzik czynnie uczestniczy w zajęciach organizowanych przez klub od roku czasu. Bierze udział w turniejach organizowanych przez Klub dobrze integruje się z rówieśnikami i zajmuje czołowe miejsca w rywalizacji sportowej.
 1. Maciek Malczak uczeń 4 klasy szkoły Podstawowej, startuje w kategorii młodzik od 2 lat interesuje się gra w tenisa stołowego czynnie uczestniczy od roku w zajęciach organizowanych przez Klub. Uczestniczy w turniejach oraz grach pokazowych zajmując czołowe lokaty. Gra przynosi mi dużo satysfakcji oraz uczy dyscypliny sportowej. Jest wychowankiem Klubu poczynił bardzo duże postępy jest zawodnikiem typowanym do rozgrywek ligowych.
 1. Filip Targosiński uczeń Gimnazjum. startuje w kategorii młodzik od roku uczestniczy w zajęciach organizowanych przez Klub jest bardzo sumienny i czynnie uczestniczy w spotkaniach integracyjnych jest utalentowany i bardzo zaangażowany w działalność sportową Klubu.

Trenerzy

 1. Marian Marszałek absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego instruktor tenisa stołowego bardzo duży wkład pracy społecznej w cykl przygotowań najmłodszej grupy dzieci i młodzieży do uprawiania tenisa stołowego w jego stadium początkowym. Szczególny wkład w rozwój fizyczny oraz psychiczny dzieci pod kątem startów w cyklu rozgrywek oraz turniejów.
 1. Brycki Janusz absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie instruktor tenisa stołowego bardzo duży wkład własnej pracy społecznej w cykl przygotowania zawodników dwóch drużyn do występów ligowych organizowanych przez DOZTS we Wrocławiu szczególnie dzieci i młodzieży opracowanych według planów treningowych oraz konspektów indywidualnych przygotowanych i opracowanych przez Akademie Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Opracowanie i wdrażanie nowoczesnych metod treningowych.

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Chrobry Glogów

 1. Dominik Markiewicz, zawodnik sumienny i bardzo zaangażowany w zajęcia treningowe i mecze podczas rozgrywek ligi dolnośląskiej juniorów, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych.
 1. Marcin Kobuzinski, zawodnik wybijający się umiejętnościami i zaangażowaniem, ambitny i sumienny, rokujący szybkim rozwój jako zawodnik piłki siatkowej, kategoria kadet, uczeń Gimnazjum Nr 3.
 1. Paweł Starowicz, zawodnik wybijający się umiejętnościami i zaangażowaniem na treningach i meczach mistrzowskich w swojej grupie wiekowej, kategoria junior, uczeń Zespołu Szkół Hutniczych.
 1. Bartłomiej Szwatrow, zawodnik zaangażowany w zajęcia treningowe, ambitny, sumienny i rokujący szybki rozwój jako zawodnik piłki siatkowej, kategoria junior, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr I.
 1. Oskar Brzezik, zawodnik rokujący szybki rozwój sportowy, zaangażowany w zajęcia treningowe i pewny punkt w drużynie podczas konfrontacji meczowych, kategoria kadet, uczeń Gimnazjum Nr 3.

Trener

 1. Dominik Walenciej – trener I kategorii piłki siatkowej, prowadzący zajęcia treningowe grupy juniorów, jednocześnie zawodnik I zespołu seniorów, umiejętnie przekazujący  wiedzę nabyta na wielu parkietach ligowych.

Stowarzyszenie Brydża Sportowego Ziemi Głogowskiej

 1. Jan Stoklasek –od 1987 roku jest członkiem Polskiego Związku Brydża Sportowego (PZBS). Jest Mistrzem Krajowym w klasyfikacji brydża sportowego. Reprezentuje IV ligową drużynę Hutnik Głogów, która po 4 kolejkach sezonu 2014/2015 jest na III miejscu. W rozgrywanych turniejach Grand Prix Głogowa wielokrotnie staje na podium. W kilku turniejach Regionalnych zdobywał czołowe lokaty m.in. we Wschowie, Głogowie, Zielonej Górze i Siedlcu. Pracownik TBS Polkowice.
 1. Beleć Ryszard –Od 2002 roku jest członkiem PZBS. Jest Mistrzem Regionalnym w klasyfikacji brydża sportowego. Podstawowy zawodnik III-ligowej drużyny Master Milton Głogów. Wielokrotnie zwyciężał w rozgrywanych turniejach Grand Prix Głogowa. W Finale wojewódzkim Mistrzostw Polski Par w 2014 roku zajął IV miejsce. Sekretarz Komisji Rewizyjnej SBSZG. Pracownik HM Głogów.
 1. Jan Bartczak –Od 1985 roku jest członkiem PZBS. Jest Mistrzem Regionalnym w klasyfikacji brydża sportowego. Podstawowy zawodnik III-ligowej drużyny Master Milton Głogów. Wielokrotnie zwyciężał w rozgrywanych turniejach Grand Prix Głogowa. W Finale wojewódzkim Mistrzostw Polski Par w 2014 roku zajął IV miejsce.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.