Drugi etap konkursu recytatorskiego rozstrzygnięty

0
649
2015-02-27-konkurs recytatorski@sp14@głogów

28 uczniów z 9 głogowskich podstawówek oraz z jednej szkoły z Przemkowa wzięło udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Zwycięscy spotkają się w trzecim etapie konkursu, który odbędzie się już 11 marca.

25 lutego w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie przy współpracy Powiatowego Centrum Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie odbył się II etap – międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie uczestniczyło 28 uczniów z dziewięciu głogowskich szkół podstawowych oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie.

Pierwszy etap odbył się 12 lutego i przeprowadzony został w poszczególnych szkołach. Wyłonieni w tym etapie uczniowie wzięli udział w II etapie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 14. W tym roku to własnie SP 14 razem z Powiatowym Centrum Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie jest organizatorem przedsięwzięcia.

Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie przygotować do recytacji dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie dostosowane do wieku. Z 28 uczniów wyłonionych zostało 9 osób. Wezmą one udział w ostatnim, trzecim etapie konkursu, który odbędzie się 11 marca.

Laureaci i uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorskiego otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Głogowa, Rafaela Rokaszewicza.

Głównym celem, organizowanego już od kilku lat konkursu, jest popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności. Udział dziecka w konkursie recytatorskim doskonali jego wyrazistą mowę i kompetencje językowe, a także rozwija pamięć, uczy odwagi i śmiałości. A jak podkreślają opiekunowie laureatów, strach i trema w czasie takich wystąpień jest u dzieci ogromna.

2015-02-27-konkurs recytatorski@sp14@głogów

Laureatami II etapu – międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Głogowie zostali:

KLASA I
I miejsce
Michał Buczek – SP 12 Głogów

II miejsce
Laura Wiatrowicz – SP 6 Głogów

III miejsce
Ada Grobelna – SP 2 Głogów

KLASA II
I miejsce
Łukasz Franczak – SP 14 Głogów

II miejsce
Szymon Gabrysz – SP 7 Głogów

III miejsce
Maja Klawińska – SP Aslan
KLASA III
I miejsce
Aleksandra Mihułka – SP 3 Głogów

II miejsce
Fabian Więckowski – SP Przemków

III miejsce
Martyna Buczkowska – SP 12 Głogów

2015-02-27-konkurs recytatorski@sp14@głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.