MPB zaprasza na podróż po Pacyfiku

0
666
2014-07-28 MBP miejska biblioteka publiczna (fot.P.Dudzicki) 01

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne, interesujące spotkanie z podróżnikiem. Już dziś 19. lutego głogowską MBP odwiedzi podróżnik, fotograf, filmowiec i poszukiwacz przygód – Krzysztof Kryza.

„Świat na wyciągnięcie ręki – Wyspy Pacyfiku” to kolejna propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie dla miłośników podróży tradycyjnych lub tych książkowych. Podczas dzisiejszego spotkania Krzysztof Kryza opowie o swoim samotnych i czasami bardzo długich wyprawach, zaprezentuje zdjęcia i filmy z podróży, w których udało mu się uchwycić tamte wyjątkowe chwile. Być może to spotkanie zainspiruje kogoś do udania się w niezapomnianą wyprawę.

Krzysztof Kryza to podróżnik, poszukiwacz, fotograf oraz filmowiec. Podczas swoich podróży odwiedza miejsca, o których większość jedynie marzy. Dociera do światów, które giną, odkrywa zwyczaje, które zanikają. Jak sam mówi, podróże dostarczają mu przeżyć, jakie trudno sobie wyobrazić. Dzięki swoim wyprawom dociera do zakątków Ziemi, w których wydaje się, że czas stanął w miejscu.

Miejska Biblioteka Publiczna już od kilku lat udostępnia swoją przestrzeń osobom, które w swoje życie postanowili wpleść wyprawy po świecie. Odwiedzonych miejsc i związanych z podróżami przeżyć nie zostawiają oni jednak tylko dla siebie, a chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z mieszkańcami Głogowa podczas spotkań w bibliotece.

Spotkanie pn. „Świat na wyciągnięcie ręki – Wyspy Pacyfiku” jest już drugim odbywającym się w tym roku w głogowskiej MBP. Miesiąc temu w bibliotece miało miejsce spotkanie w ramach cyklu Fotostopem przez świat. Wówczas państwo Sroczyńscy opowiedzieli o swojej kolejnej, niesamowitej podróży, tym razem do różowo-czerwonego cudu świata – Petry.

Przypomnijmy, że Fotostopem przez Świat to nie jedyny cykl spotkań, jaki ma miejsce w MBP. W głogowskiej bibliotece odbywa się również szereg spotkań autorskich, w ramach których głogowianie mieli okazję spotkać się m.in. z Janem Nowickim, Januszem L. Wiśniewskim czy Andrzejem Poniedzielskim. Biblioteka dba również o swoich najmłodszych czytelników, dla których organizowane są spotkania z postaciami dobrze znanym dzieciom bajek, tj: Kopciuszek czy Kulfon. Polecamy śledzić wydarzenia odbywające się w głogowskiej bibliotece, ponieważ dzieje się w niej naprawdę wiele.

Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Kryzą odbędzie się już dziś, 19. lutego w głogowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej 15 o godz. 18:00. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do udania się w podróż po wyspach Pacyfiku razem z MBP.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.