Coś dla miłośników historii Głogowa

0
532
2013-07-02 PWSZ Głogów budynek uczelni

Od dzisiaj można nabyć najnowszy numer Zeszytu Encyklopedii Ziemi Głogowskiej. Dziś w  Bibliotece PWSZ odbędzie się jego prezentacja. Obok zeszytu EZG promowana będzie także publikacja Fritza Reutera „Twierdza Głogów” w polskim przekładzie.

Ukazał się kolejny – 74 już zeszyt Zeszytu Encyklopedii Ziemi Głogowskiej – „Tym razem w najnowsze opracowanie wyszło z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego i znajdziemy w nim hasła dotyczące gmin powiatu głogowskiego, począwszy od ich zarysu historycznego po najświeższe dane.”– mówi Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Autorami haseł w najnowszym zeszycie są głogowscy regionaliści: Antoni Bok, Dariusz Czaja, Alicja Gorajewska, Marek Robert Górniak, Marcin Kuchnicki i Zbigniew Mazurek. W przyszłości planowany jest zeszyt opisujący gminy obecnego powiatu polkowickiego.

Najnowszy zeszyt EZG będzie można nabyć już dzisiaj, 16 lutego, podczas prezentacji wydawnictw Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, która odbędzie się w Bibliotece PWSZ o godz. 17.00. Przypomnijmy, że zeszyty Encyklopedii Ziemi Głogowskiej ukazują się już od 1993 roku. EZG jest encyklopedią regionalną, która pełni rolę edukacyjną, popularyzując wiedzę o Ziemi Głogowskiej.

Podczas spotkania w uczelnianej bibliotece, obok zeszytu EZG promowana będzie publikacja Fritza Reutera „Twierdza Głogów” w polskim przekładzie.

W trakcie promocji publikacji odbędzie się spotkanie z autorem przekładu i wstępu – dr Marcinem Błaszkowskim, następnie odbędzie się wykład prof. dr hab. Jerzego Maronia z Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Europa, Śląsk i Głogów w połowie XIX wieku, a całość dopełni wystawa pt.„Fritz Reuter w słowie i obrazie” – ze zbiorów dr Marcina Błaszkowskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.